Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatikából hova érdemes...

Informatikából hova érdemes egyetemre menni?

Figyelt kérdés

Az ELTE proginfóra, a BME mérnök infóra és a Debreceni Egyetem Informatika Karára gondoltam. (ez utóbbira azért, mert debreceni vagyok, itt lakok egy köpésre az egyetemtől)

Melyikre érdemes menni? Milyen különbségek vannak pl. a proginfó és a mérnök infó között?

Az a fő szempontom, hogy a megszerzett diplomával el lehessen helyezkedni az egyetem után.



2013. aug. 5. 08:06
 1/10 anonim ***** válasza:

proginfó és mérnökinfó között az a különsbség hogy az utóbbin vannak közgazdasági tárgyak is


Több ismerősöm DE-IK van.Szerintem közel azonosak a mintatantervek,de ha a 3 egyetem közül kellene választani, én a BME-t mondanám.


Ha Debrecen van közel hozzád,akkor a kevesebb pénzkidobás miatt azon is el kell gondolkozni, jó egyetem az is!

:)

2013. aug. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mérnökinfón több a fizika és kevesebb a programozás, proginfón meg abszolút nincs fizika. Szval ez attól függ mennyire szereted a fizikát (ebböl következik h ha nem szereted akk bszhtod a BME-t).
2013. aug. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
első kettő tök sötét. köze nincs egymáshoz a két szaknak.
2013. aug. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#3 Azért kifejthetnéd, hogy mégis miért ne lenne köze egymáshoz a két szaknak.

Igaz, én az SZTE-re járok (proginfón), de van ismerősöm mérnökinfón is. Elég nagy azért az átfedés a két szak között (főleg a programozásnál, és a matekos tárgyaknál). Szóval ekkora hülyeséget ne mondj, hogy semmi köze egymáshoz a két szaknak. És most lehet mondani, hogy az SZTE nem BME, de ránéztem a BME-s mintatantervre és nagyban hasonlít az SZTE-shez (és a proginfóshoz is).

Azért ha mást elkezdesz fikázni, akkor indokold is meg miért. Mert egy ilyen választ benyögni nagyon könnyű (sötétségre vall :) ).

2013. aug. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

én a második válaszoló vagyok

egyik tesóm prog.infót, másik mérnök infót tanul

2013. aug. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

*én az első válaszoló vagyok

egyik tesóm prog infót, a másik mérnök infot tanul(már egy ideje)

2013. aug. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#4 igen, nagy az átfedés az első 2-3 félévben, mert az még alapozás. utána viszont teljesen különválik a kettő és közük nincs már egymáshoz
2013. aug. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 Azért még ez is túlzás. Van jó pár olyan tantárgy mérnökinfón, ami proginfón is van, csak másik félévben (pl. 5.-6. félévben). Tény, hogy több félév elteltével csökken az átfedés, de az enyhe túlzás, hogy nincs közük egymáshoz.
2013. aug. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Van jó pár olyan tantárgy mérnökinfón, ami proginfón is van, csak másik félévben (pl. 5.-6. félévben).


DE-n nincs.

2013. aug. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Pikk Ász ***** válasza:
BME
2022. szept. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!