Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy oldjam meg? (többi lent)

Hogy oldjam meg? (többi lent)

Figyelt kérdés
szóval most kezdem az utolsó évet gimiben. családi nyomás hatására azt akarják h jogot tanuljak. engem nem nagyon vonz:/ bár annyi h jól keresnek. csakhogy emeltezni kell valamiből de én ezt már nem tudom megoldani. mert az előkészítő két éves én meg már lemaradtam egy évről. szóval lehet olyat h jelentkezek igazságügyi igazgatásira oda nem kell emelt. és amint megvan az emelt töri érettségim (nyáron felkészülök rá valahogy és ősszel megcsinálom)átmegyek jogásznak? vagy ez h van? vagy halasszak egy évet? sajnos nem vagyunk annyira képben, vagyis osztálytársaim se tudják h működik ez az egész egyetem, fősuli dolog.:s

2013. aug. 6. 13:59
 1/3 anonim ***** válasza:

1.Attól hogy nem tanulod + óraszámban a törit még tehetsz emelt érettségit belőle! Rajtad múlik nem a fakultáció választásodon!

2. magyar emelt érettségi is jó nincs meghatározva a két tárgy közül melyik legyen az emelt, csak annyi hogy ez egyik legyen emelt!

3. Ha igazságügyi igazgatásira jelentkezel ahova nem kell emelt érettségi (emelt nélkül nagy valószínűséggel csak fizetősre jutsz be), akkor onnan nem lehet jogász szakra átjelentkezni, csak azonos képzési területen, az azonos vagy alacsonyabb szintű képzési szintre van lehetőséged átjelentkezni. Tehát igazságügyi igazgatásiról, igazgatásszervezőre, munkaügyi és tb. igazgatásira tudsz esetleg átmenni. jogász szakról viszont az alacsonyabb szintű előbb említett szakokra át tudsz menni.

Ha csak ősszel csinálnád meg az emelt érettségit utána tudsz jelentkezni jogész szakra..

Összefoglalva amit tervezel annak semmi értelme..

2013. aug. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
És egy év alatt nem lehet felkészülni emeltre? Ne röhögtess... Nem csak az mehet emelt szintű érettségizni, aki fakultációra jelentkezett. Az csak egy plusz, ami lehetőséget ad a biztosabb felkészülésre. Emelt nélkül meg olyan leszel, mint bármelyik tucatdiplomás.
2013. aug. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tehetsz idegen nyelvből is emelt szintű érettségit, pl. angolból. Természetesen 1 év alatt fakultáció nélkül is megoldható a töri emelt is. Teszel egy próbát, ha nem sikerült, akkor maximum újrapróbálkozol.
2013. aug. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!