Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes-e az alábbi két...

Érdemes-e az alábbi két tantárggyal a továbbtanulás?

Figyelt kérdés

Eltudnék-e helyezkedni a későbbiekben középszintű informatika és közép- vagy felsőszintű biológia érettségivel? Ha igen, milyen álláslehetőségeim lennének? Van olyan egyetem vagy főiskola itt az országban, ahol működtetnek olyan szakot, ami főként ezzel a kettővel foglalkozik? Vagy esetleg én választhatom meg,hogy miből hány órát veszek fel? (Nem vagyok valami tájékozott az egyetemi órák számát és felvételét illetően, nagyon megköszönném, ha valaki kicsit felhomályosítana.)

Leginkább ez a két tantárgy érdekel, de informatikából a felsőszintű nem menne,mert matematikából nem vagyok elég penge hozzá. Nem igazán találom a helyemet,nem tudom merre tanuljak tovább, ami megérné és a jövőben megélhetést (lehetőleg nem túl szűkösen) biztosítana. Abban reménykedem, hogy talán van valaki, akinek több információja van ezt a témát illetően és el tudna látni néhány hasznos tanáccsal.


2013. aug. 7. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Emeltszintű érettségi van, felsőszintű nincs.

Hogy őszinte legyek, én e kettő tárgy párosításáról még nem hallottam, mert sok köze nincs egymáshoz. Ha az infó érdekel, akkor elsősorban a programozó és társai jöhetnének szóba, de ha a matek problémát okoz, akkor nem nagyon fog sikerülni. Ami még így egyből eszembe jutott azok a mérnök szakok, mert oda is jó felvételi tárgyként mind az infó, mind a biosz(legalábbis 2 éve még az volt). De a matek miatt ez is kilőve...

Nem egyszerű, kiváncsian várom én is a többiek véleményét.

2013. aug. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azzal kezdeném, hogy nincs felsőszintű érettségi. Emelt szintű van. A nyelvvizsgák szintjét szoktál közép -illetve felsőfokúnak nevezni.

Nézd, vannak szakok, ahova igen, elfogadják ezeket a tárgyakat, mint felvételi tárgy, de inkább az a kérdéses, hogy mennyire fog téged az az adott szak érdekelni?

[link]

Itt a részletes keresőben van egy olyan opció, hogy tantárgy szerint adja ki a lehetséges szakokat. Tárgyból ugyan csak egyet lehet választani, viszont, ha rámentél egy szimpatikus szakra, akkor meg tudod nézni, hogy milyen egyéb tárgyakat fogadnak el még. Egészségügyi szakokra különben általában el szokták fogadni ezt a kettőt.

2013. aug. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Elnézést, *emelt szintű. Nyelvbotlás,előfordul.

A programozó és mérnöki lehetőség sajnos tényleg nem kerülhetnek szóba a matek miatt.


Köszönöm a linket,részletesen átnézek majd mindent.

2013. aug. 7. 11:49
 4/4 A kérdező kommentje:
*lehetőségek
2013. aug. 7. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!