Csincsilla000 kérdése:

Lehetnék így mentőtiszt?

Figyelt kérdés

Német tagozatos gimnáziumba fogok járni ,és az érdekelne,hogy ezek után lesz e lehetőségem mentőtisztnek tanulni vagy mondjak le róla?

Nagyon szeretnék mentőtiszt lenni.Tudom,hogy pocsék a fizetés,és ,hogy nem nagyon becsülik meg őket.

15 / L



2013. aug. 4. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Lányként nem lesz sok esélyed. Maximum sofőr lehetsz de az a legrosszabb része, figyelned kell 12-24 órás műszakba van olyan nap amikor mész vagy kétszer van olyan amikor 10 perc nyugtotok nem lesz.

Mentőtiszt férfi lehet azokból is az erősebbek mert ugye hordágyon kell vinni a betegeket, akár a 10. emeletről is le kell hoznod őket, és nem mindenhol nagy a lift, akkor a romok közt is simán kell hogy mászkálj és vagy 100 felé kell figyelned.

Nem könnyű munka ez. Mentő orvos lehetsz ahhoz orvosi egyetem kell, egy sima gimiből is mehetsz orvosira ha jó tanuló vagy. De az is gázos egy munka mert ha kell árkon bokron keresztül kell menjen annak is.

2013. aug. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen van esélyed. Az első keveri a szezont a fazonnal. lány is lehet mentő tiszt... lányként mentőápolóként nem vennének fel mentőzni.
2013. aug. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
első mentőtiszt és mentőorvos nem cipekedik. Azt az ápoló és a sofőr oldja meg! Szezon a fazonnal nem keverendő. nézz utána mielőtt hülyeségeket írsz!
2013. aug. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Angol spec.ra jártam gimiben,ami főként az angol nyelvre koncentrált(a német mellett).9.ben letettem a nyelvvizsgát. 11.ben előrehozottan megcsináltam angolból,így azt a rendes érettségik közül le is tudtam.10.ben pedig faktra felvettem a kémiát, bioszt.Nagyon jó volt a fakt, fel is készített, és az utolsó évben jól tudtam koncentrálni a két felvételi tárgyamra és a maradék kötelező érettségikre.


Ha lány vagy,akkor nem ajánlatos a mentőstiszt,de ez nem azt jelenti,hogy nem lehetnél az! :)


A válasz pedig a kérdésre,ha a felvéti tárgyakat veszed fel faktra,akkor simán van esélyed, még orvosira is,ha jól sikerül majd,de a mentőstisztire nem kellenek emeltek,szóval oda sokkal könnyebb bekerülni,mint orvosira.Csak ugye benn is kell maradni.

és valóban jelenleg(!) pocsék a fizetés,de én mégis felnézek a mentősökre,mert életeket mentenek.


orvosnak megyek szeptembertől



:)

2013. aug. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat,aranyosak vagytok.
2013. aug. 4. 22:49
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mentőtiszt vagyok és lány.. Hidd el én értek ehhez és szerintem igen is megéri annak tanulni az új jogszabályok miatt ügyeletre is belehet kerülni,egy hónapban 14 napot dolgozol(12órás a műszak),de maszekban is tudsz dolgozni kórházban,rendezvényeken elsősegélynyújtóként. Én mellette sebkötözést tanulok és hát ebből is jön be elég sok pénz,főleg ha házhoz mész:D Van egy csaj aki felsőbb éves volt és most gyógyszerügynökként dolgozik mentőtiszti diplomával. Mindenki evvel van megáldva,hogy milyen nehéz és keserves munka,de aki ebbe dolgozik igenis szereti ezt csinálni,nem a pénzért...hanem a tudatért,hogy életeket mentesz.
2013. aug. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6-os vagyok,a Semmelweisre járok 4.évbe lépve. Ja és a Semmelweis a legjobb,a pontszámokat is nézegesd,de nálunk a legmagasabb a ponthatár.
2013. aug. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!