Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol lehet OKJ-s Szülésznő...

Hol lehet OKJ-s Szülésznő képzésben részt venni, akár 2013 szeptemberi kezdéssel?

Figyelt kérdés

Mennyi idő a szakképzés, milyen szintű?


Mert mindenhol keresem, de nem akarom elhinni, hogy már csak egyetemen lehet tanulni? Ez igaz vagy sem?


2013 vagy 2014-es évben szeretném elkezdeni, az érettségim meg van, illetve 2 év eü szakközépben előtte.

Vajon van még lehetőség egyáltalán ilyesmire? Mert egyetemre nem tudom hogy jutnék be, az érettségim már nem ér annyit, amennyi pontot kérnek mostanság...



#egészségügy #szülésznő képzés #okj szülésznő #2013 szakképzés
2013. aug. 9. 18:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Már megszűnt az okj szülésznő képzés, csak egyetemen van ilyen képzés, ne is keresd máshol

Mennyi pontod lenne egyetemre? Mert a régi érettségi is jó, azt is át lehet számolni a mostani pontszámítási rendszerbe, annak semmi akadálya.

2013. aug. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

220-230 között vannak a pontjaim, középfokú tárgyak mind, nincs nyelvvizsgám, se semmi más ami plusz pontot adna...

Jövőre meg még jobban megemelik a bejutási küszöböt, esélytelen bejutni itthon bármire is, a féléves 280-300 ezer ft-os tandíjakról nem is beszélve.

Azt hiszem ebbe sem tudok belekezdeni, mert egyszerűen lehetetlen bejutni, még ha fizetnék is érte akkor sem... Magyar oktatás...

2013. aug. 10. 09:39
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!(tudom most nem leszek túl népszerű a szemedben, de hátha elgondolkoztat amit írok)

A reakciódból azt látom, hogy nem vagy tisztában a felsőoktatásba való bekerülés szabályiról, és lehetőségeiről. Igen idén valóban 240 pont volt a jogszabályi minimum, ahhoz hogy valaki alapszakon tanuljon. Jövőre ezt 260 pontra emelik. De ze nem azt jelenti hogy ennyi ponttal biztosan be lehet jutni a kiválasztott szakra. A bejutást minden évben a jelentkezők vitt pontszáma határozza meg, hiszen limitált a érőhelyek száma egy adott képzésben. a jogszabályi minimum csak azt jelenti hogy a meghatározott minimum pontszám alatt nem vehető fél senki, még akkor sem, ha nem jelentkezett elég ember a szakra, és lenne még férőhely akkor sem.

Az hogy jelenlegi érettségi eredményeid alapján 220-230 körüli pontod van, az nem megváltoztathatatlan dolog. Jelentkezned kell újra érettségizni a felvételi tárgyakból, és javítani az eredményeken. Ezzel növelhető a pontszámod, ennek semmi akadálya, csak fel kell rá készülni. Nyelvvizsga a diploma kiadásának feltétele, nem a jelentkezésé, de nyilván célszerű már előtte letenni a nyelvvizsgát, mielőtt jelentkezel, mert egy középfokú nyelvvizsgáért 24 pluszpont jár.

Egy fillért nem kell fizetned ha állami ösztöndíjas képzésre jelentkezel! Nyilván még nem tanultál felsőoktatásban, tehát jár neked 12 állami ösztöndíjas félév. A szülésznő képzés 8 féléves, még egy év csúszást is engedélyez a törvény egy adott képzésen belül. Nem értem miért írod a 280-300 ezer Ft-s tandíjat. Én most vagyok végzős egészségügyi felsőoktatásban (másik szakon), egy fillérembe sem került a képzés. (még a jegyzet vásárlás is támogatott, sokkal olcsóbb mint egy okj-s iskolában való tankönyv váráslás)

"Azt hiszem ebbe sem tudok belekezdeni, mert egyszerűen lehetetlen bejutni, még ha fizetnék is érte akkor sem... Magyar oktatás..."

Ha előre eldöntöd hogy neked ez nem fog menni ezért bele sem fogsz akkor biztos nem fog menni...

A lehetőség adott, az állami finanszíroz, csak ahhoz tanulni kell, és teljesíteni az elvárt szintet, a felvételinél, és a képzés alatt. Ezért nem a magyar oktatást kell kritizálni, mert azzal semmi baj ebből a szempontból. a baj azzal van hogy a kért szintet meg sem próbálod teljesíteni..ezért nem sikerül. A probléma forrás itt magadban keresendő. Ha vannak céljaid, álmaid azokért küzdeni kell. Igen nem kis energia befektetés sem a felvételi sem a tanulás, de lehetetlent nem kérnek..hisz sok ember teljesíti őket évről évre. Ezen el kellene gondolkoznod.

2013. aug. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem egyszer jelentkeztem de államilag támogatottra sosem jutottam be, diák hitelt meg nem tudnám fizetni, ahogy a tandíjat sem. Egy okj szakmát, mivel van már 1 így azt talán még kitudnám részletre fizetni de ha megnézed a felvin milyen féléves tandíjak vannak az eü képezéseken belül, valós a 200-300 ft / félév...

Az újra érettségizésnek is neki estem, de a vizsgák is drágák, képtelen vagyok kifizetni még azt is...

Ebben az országban csak az tud papírt szerezni a tudásáról akinek elegendő pénze is van a vizsgákhoz, nyelvvizsgákhoz, új érettségihez, tandíjakra...

Reménykedtem hátha a szülésznő képzés még okj verziós, de már nem... így ezt is buktam.

Egyébként köszi a hozzászólásod, de hidd el tudom mik a bejutási lehetőségek, 2007 óta minden évben felvételiztem, de minden évben változik valami és idáig a szülésznő képzés csak most jutott eszembe mint lehetséges út, de így ez is sztornó, mert 1 okj képzést talán valahogy részletre kifizetnék, de újra érettségizni, nyelvvizsgát letenni nincs pénzem.

2013. aug. 10. 16:35
 5/11 anonim ***** válasza:

Látom nem győztelek meg.

Pedig egy újra érettségi 15.000 Ft

Egy nyelvvizsga 25.000 Ft eü képzésekhez a lovári is elfogadott. Azt simán le lehet tenni egy év alatt, nem kell hozzá se tanár se semmit, mert van egy csomó ingyen letölthető anyag a neten. Nem egy valami, egy kb. 1000 szóló álló nyelv és minimális nyelvtan elsajátítása közép szinten.

Akárhogy is nézem 40.000 Ft. szükséges hozzá, meg szorgalom. Tandíjas képzésekre meg nem kell jelentkezni, be sem kell írni, ha tudom hogy nem tehetem meg.

Ahova eddig próbálkoztál, biztos magasabb volt a ponthatár, de nem lehet mondani hogy az eü képzésekre olyan magas lenne az állami ponthatár, hogy azt ne lehetne telesíteni.

Belőled az elszántság hiányzik. Egy érettségi vizsga megírása, pláne ha közép szintű az sekkel kevesebb követelmény mint egy egyetemi vizsga. Szóval, aki ezen fent akad, hogy egy bioszt vagy eü.ismeretek érettségit nem tud megírni jól, annak az egyetemen sem lenne nagy karrierje..

2013. aug. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az emelt szintű érettségi sokkal drágább, nem 15 ezer ft...

A nyelvvizsga is sokkal drágább és nem akarok 1 olyan nyelvet tanulni amit úgy sem használnák, akkor már legyen értelme, 50 ezer ft alatt én még 1 nyelvvizsgát sem találtam, plusz költségeivel beutazás, tankönyv stb sokkal több... Elhiszem, hogy pár éve ezek az árak voltak, de kérlek nézz utána, a mostani árak sokkal nagyobbak sajnos...

Még többe kerül minden. :(

Az államilag támogatott szinthez pedig minden tárgyamból kellene újra érettségi illetve a biológiát is bele kellene vennem, az meg minimum 20 ezer ft vizsgákként, a tankkönyveket nem is számoltam, ha használtan is szerzem be. Akkor esetleg lenne annyi pontom, hogy a nem fizetős pont szám valahogy összejöjjön. Itt ez a baj.

tavaly is 22 ezer ft lett volna a töri emelt szintű, de nem tudtam kifizetni, hiába tanultam rá, és hiába vettem meg a könyveket használtan, mert a vizsgát már nem tudtam kifizetni. Ez van.

Majd ha kicsit több pénzem lesz neki esek, mondjuk a biológiával nincs gondom, azt bármikor megcsinálom az eü vizsgával együtt, csak a vizsga díj ne lenne...

csak mellé kell a többi érettségi tárgy feljavítás és szint emelése, csak akkor lenne esélyem a mai pont határokhoz felhúzni az eredményeket, hogy egyáltalán legyen esélyem bejutni.

Nézz utána a mai viszonylatoknak, ma már közel sem olyan könnyű mint pár évvel ezelőtt...

Van ahol 3x drágább a féléves tandíj és a pontszámok pedig szín ötös és mind emelt szintű érettségi tárgyakkal illetve 1-2 nyelvvizsgával teljesíthetők. Ez pedig mind pénz kérdése. Régebben ez nem volt ennyire magas összeg és magas pont szám.

Majd amikor össze gyűjtök annyi pénzt, megcsinálom, addig hátha meg triplázzák a pontszámokat is, hogy addigra se érjek semmit az egésszel... Megszoktam már.

Mire odajutok, hogy én is előrébb léphessek mindig történik valami, hogy ne sikerülhessen az egész.

Ha te is ennyire sikertelen lennél, egy idő után elmenne a kedved mindentől.

Nem baj majd megpróbálom egyszer.

2013. aug. 11. 08:59
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Kérlek ne haragudj rám, nem ellened írogatom ezeket, hanem melletted. (pont azért mert én is voltam hasonló helyzetben évekig, és így láttam a dolgokat ahogy most te, de utólag látva inkább nem néztem a dolgok után, mondhatnám lustaságnak, téves feltevésnek bárminek, tájékozatlanságnak is, ha valakinek ezáltal spórolhatok éveket és felnyithatom a szemét akkor megteszem.)

„Az emelt szintű érettségi sokkal drágább, nem 15 ezer ft... „

Igen az emelt 25.000 Ft./tárgy, de Eü. karra nem kell emelt érettségi, elég a középszintű ami pedig csak a 15.000 Ft.! Emelttel eü. karra felesleges küzdeni. Egészségügyi karra az alábbi szabályok szerint vannak a felvételi követelmények

kettőt kell választani közép szinten: biológia v. fizika v. informatika v. kémia v. magyar v. szakmai előkészítő tárgy: ami lehet egészségügyi alapismeretek, közgazdasági alapismeretek.

He ezen tárgyak egyikéből van egy jobban sikerült érettségid eredetiben, az már fél győzelem, ha nincs akkor valóban 2 tárgyból kellene leérettségizned, de hangsúlyozom emelt felesleges.

„A nyelvvizsga is sokkal drágább”

[link]

a komplex középfok 20.900 Ft-től és a legdrágább 40.000 Ft. Nyilván a középső árkategóriából kell választani vizsgatípust, ORIGO, ECL, EURO, BME,

„és nem akarok 1 olyan nyelvet tanulni amit úgy sem használnák, akkor már legyen értelme, 50 ezer ft alatt én még 1 nyelvvizsgát sem találtam, plusz költségeivel beutazás, tankönyv stb sokkal több... „

Igazad van, sokkal jobb egy angol, vagy német nyelvet megtanulni, annak van értelme, de ha angol minimum 3 év a középfokig, ami nagyon hosszú idő, tehát egyszerűbbet kell választani, a nem akarok az itt inkább kifogás, ha ilyen hülye a rendszer nálunk, akkor nem kell lázadni, ami megoldható időben és anyagilag azt kell tenni. (ha megvan a diplomád akkor majd ráérsz más nyelvet tanulni, de addig hogy meglegyen ez a muszáj kategória, annak akinek nincs jó középiskolából hozott nyelvtudása az értelmes nyelvekből, ez van, lehet értelmetlen, de a célhoz vezet, el kell fogadni)

„Elhiszem, hogy pár éve ezek az árak voltak” nem pár éves árak, hanem most 2013-as árak..!! Fentebbi állításodat cáfoltam, a hatályos árakkal..ezek erre az évre érvényesek.

„Az államilag támogatott szinthez pedig minden tárgyamból kellene újra érettségi”

Nos ha középiskolában nem voltál jó tanuló, akkor úgyis a duplázós pontszámítást fogják nálad alkalmazni, azaz semennyit nem számít bele a többi tárgyad eredménye, ergo miért kellene ezeket megismételni. Eü karon jó a diplomás ápoló szak is..és a helyedben bejutási esélyek és lakóhelytől való távolság alapján választanék egyetemet.(én is ezt tettem 3 éve)

.„Ha te is ennyire sikertelen lennél, egy idő után elmenne a kedved mindentől”

Hidd el voltam ennyire sikertelen mint Te, és összehoztam a dolgot, most szeptembertől leszek eü karon utolsó éves. Csak a lépéseket kell összerakni a sikerhez és nem kapkodni meg feladni.

Szabály hogy ne vállald túl magad. Se a nyelvvel kapcsolatban..inkább tűnjön értelmetlennek, de biztosan meglegyen, és még el is fogadják a diplomához (ezt előre meg kell nézni, mert szak függő, de az eü szakokhoz elfogadják a lovárit, kivéve az eü szervező szakot), ez pedig a lovári jelenleg ami ennek a kritériumnak megfelel. Nem kell semmit venni, internetről tudsz letölteni anyagokat, meg könyvtárból kell kivenni könyvet hozzá, amikor már megy, akkor érdemes 2x5 órát fizetni (1000 Ft-ért óránként már van jó nyelvtanár), hogy legyen valami visszaellenőrzésed az addig tanultakról. Jelentkezni egy nyelvvizsgára és ennyi, az 6 hónap alatt kivitelezhető.

Újra érettségit meg akkor tudod hogy megy..

Ha én összehoztam úgy hogy havi 72.000 fizetésből 35.000 rezsim volt, és utána jött a kaja, meg a ruházkodás, egyedülállóként, abszolút önfenntartóként akkor neked is menni fog.

2013. aug. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Lehet iskola függő a nyelvvizsga ára, de itt mind drágábbakat találtam...

Lehet igazad van a nyelvvel kapcsolatban, talán ebben én vagyok az önfejű, habár az angol nekem egész jól megy, csak azért gondoltam arra, hogy könnyebb dolgom lenne ha angolból vizsgáznék, mert ott már meg van a középszint, akkor megcéloznám az emeltet, és már többet érnék vele. De akkor keresek valami olcsóbb nyelvvizsga központot, mert amiket én néztem horror árak vannak. De elvileg ez a bejárással együtt, órákkal együtt 40-50 közt megoldható nem?


Diplomás ápolói szakra kell menni? Utána lehet szülésznőnek szakosodni, melyik hány félév?


Az érettségivel az a gondom a 2 választottam az angol és az infó, a többi tárgyam sem valami jó, 3-4-esek, az eü vonalon ezzel nem sokat érek, abból muszáj 2 tárgyból a biológia meg még mondjuk egy eü ismeretek akkor ez 30 ezer ft lehet a 2 vizsga, plusz a mellékes költségek.


Minden elismerésem a sikereidhez, építő jellegű volt a hozzászólásod köszönöm. Nálam most annyi a gond, hogy össz-vissz a gyest és a családit kapok, 39 ezer ft a havi bevételem semmi több... A pénzügyi részét kell elsőként megoldanom, mert másképp nem megy.

2013. aug. 12. 09:50
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha az angol megy az szuper!

Tessék nekifogni, otthon rengeteg anyag van a neten. Tedd rá azt az évedet, hogy megcsinálod..te tudod hogy állsz vele.

Érettségik kérdése:

A felvételi tárgyak közül melyikből van a legjobb (nem jegyed) százalékod?

Még egy kérdés, hol laksz, és mit dolgozol?

Nappali vagy levelező lenne a cél?

Nem diplomás ápoló szakról kell szakosodni, szülésznő szakra, csak szerintem nézzél szét eü pályák között.

Az sem mindegy hogy hol képzeled el a jövődet.

De legyen egy cél. Egyébként nem a szülésznő a legjobb eü diploma, bár mostanság mindegyik jobb mint egy bölcsész vagy társadalomtudományi diploma.

Ha külföldre akarsz menni..akkor ne szülésznő szakot válassz..ne népegészségügyi ellenőrt(bár ez szóba sem került), ne védőnő szakot.

amik jók külföldön ápoló, gyógytornász, orvosdiagnosztikai analitikus alapszak,

2013. aug. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Magyar és történelem amiből a legjobb 4-es a jegy a százalékot fejből már nem tudom.

Levelező lenne a vél, mert nappalin lehetetlen lenne, mert a kislányom egyedül nevelem és maximum a hétvégi órákat tudnám bevállalni, addig éppen tudna rá vigyázni valamelyik nagyszülő.


Jó, hogy mondod mi jó külföldön is! Nem rossz hogy mondod. Ezek közül max beteszek 2. és 3. helyre is 1-1 szakot, hátha...


Most nem dolgozok gyesen vagyok. Borsod megyében vagyok és lehet keresztapámhoz költözök Zala megyébe, itt is-ott is van a környező területeken eü szak az egyetemeken.

Szóval Miskolc, Debrecen, Pécs jöhetne szóba ebből a szempontból.

2013. aug. 13. 09:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!