Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fel lehet készülni a középszin...

Fel lehet készülni a középszintű kémia érettségire 2 hónap alatt?

Figyelt kérdés

Jelenleg 33-54% között írom meg a feladatsorokat, és nem tudom, hogy össze tudnám-e szedni magam az elkövetkezendő két hónapban. Fontos lenne számomra a 85%+-os pontszám. Várjak inkább 12.-ig, és akkor csináljak egyszerre 5 tantárgyat?

A válaszokat előre is köszönöm mindenkitől.



2013. aug. 14. 08:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet csinálni, de akkor tényleg tanulnod is kell. Ülj le, nézd át előbb nagy vonalakban, hogy milyen témákról lesz szó. Először legyen fogalmad arról, hogy adott anyag milyen témákat ölel fel. Csak utána menj bele egyre részletesebben. Sokkal könnyebb lesz, ha el tudod helyezni szűkebb és tágabb értelemben is a fogalmakat. Ha szükségét érzed, akkor kérj segítséget és menj el magántanárhoz felkészítésre. Ha heti egyszer mész és ad feladatokat, átbeszélitek a nem annyira menő kérdéseket, akkor jobban fogsz haladni, rutinos leszel és magabiztosabb. Nyilván most könnyebb lenne 1 tárgy, mint később 5. Ne hagyd ki most, ha teheted. Egyetemen 1 hét van arra, hogy megtanulj min. 200 oldalt, miközben amúgy 8 órában jársz dolgozni (levelezőn). Ha azt meg lehet csinálni, ezt is. Hajrá! :)
2013. aug. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a lelkesítő választ!
2013. aug. 14. 09:42
 3/6 anonim ***** válasza:
57%
Ha meg tudod írni 50%-ra jelenlegi tudásoddal akkor igen. 0 tudással szerintem nem. Az érettségi kémiából olyan, mint a matematika. Gyakorolni kell a sok feladattípust (négyféle asszociáció, egyszerű választás, többszörös választás, igaz-hamis).
2013. aug. 15. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Sidel ***** válasza:
Minden csak hozzáállás kérdése.
2013. aug. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezek nagyon ösztönzően hatnak rám
2013. aug. 15. 19:07
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon akarod, akkor simán. Én emelteztem, de nagy volt a szám, és az írásbelire alig tanultam, 60% körüli lett. Utána apa (vegyész) kiakadt, és 3 nappal a szóbeli előtt leültetett, hogy márpedig ezt én meg fogom tanulni. Három napig tényleg reggeltől estig tanultunk, de a szóbelim 94% lett, úgyhogy számomra bebizonyosodott, hogy simán fel lehet készülni ennyi idő alatt.
2013. aug. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!