Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Földrajzos érdeklődéssel mit...

Földrajzos érdeklődéssel mit lehet kezdeni Magyarországon?

Figyelt kérdés
Milyen szakot választhatnék, amit ha elvégeznék dolgozhatnék is és normálisan is keresnék?
2013. aug. 16. 12:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
földrajztanárokat most sok helyen keresnek, szerintem azzal jól el lehet helyezkedni. :) De akkor érdemes még egy szakot hozzá választani, mondjuk idegen nyelvet, vagy fizikát/bioszt/kémiát
2013. aug. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Földtudomány, abból sokmindenre szakosodhatsz.
2013. aug. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Tanárként nem sokat fog keresni...
2013. aug. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ha olyan szakot tanul még pluszba ki mellé, akkor bizony sokat fog keresni. Anyukám föci/fizika szakos tanár és bizony kap pénzt.:)
2013. aug. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
"bizony kap pénzt.:)" - Gondoltam, hogy kap fizetést, de nem mindegy, hogy nettóba 120ezret vagy 300ezret.
2013. aug. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

300 ezret szerintem semmilyen munkakörbe nem lehet kapni, ami földrajzzal kapcsolatos. Egyetlen a tanár az, ami keresettnek számít és mivel természettudományi tantárgy, ezért jól is kap fizetést, (nettó 200ezer), mert ugye ha elvégzi a föci szakot, onnan vagy geográfusnak megy (amit itthon nem keresnek), vagy elhelyezkedhet önkormányzatoknál, környezetvédelmi hivataloknál, természetvédelmi hatóságoknál, idegenforgalmi hivataloknál, amik szintén max 150-180 között adnak fizetést, ennek utána is lehet járni.

Ha a földtudományit végzi el, akkor elvileg el tud majd helyezkedni környezettudományi, erőforrás-kutatási, környezet- és természetvédelmi munkakörökben, a nemzetgazdaság különböző intézményeiben, az ipari erőforrás-kutatásokban, nemzeti és nemzetközi földtudományi megfigyelő- és előrejelző szolgálatoknál, ami nagyon jól hangzik, de Magyarországon ezek sem kapnak jól fizetést, mert nincs mit megfigyelni, nem kutatnak semmit. Ezért van az, hogy ttk-ra kevesen jelentkeznek, mert mindenki tudja, hogy ebből vagy tanár lesz az ember, vagy valami környezetvédős ember, de mivel már annyi van az ilyenből is, hogy Dunát lehet velük rekeszteni, nem hiszem, hogy egyhamar olyan könnyen munkát lehet vele találni. Legalábbis itt Bp-n nem.

2013. aug. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én kételkedem abba, hogy anyukád azért kap 200ezer forintos fizetést, mert földrajzon végzett.
2013. aug. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Pedig ennyit kap. Sima gimis föci/fizika szakos tanár
2013. aug. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Vagy tanárnak mész, vagy felejtsd el a földrajzot...

Magyarországon egy TTK földrajzzal/földtudományival nem lehet sok mindent kezdeni. Nagyon rossz dolgokat hallok.

2013. aug. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#8 Épp erről beszélek, hogy nem csak a földrajz szak miatt kap 200 ezer forintot. Ha valaki elmegy történelem szakra és angol/töri tanár lesz, plusz vállal felkészítést angol nyelvvizsgára, netalántán még fordításokat is végez (és megkeresi a 300 ezret - csak mondtam amúgy egy összeget), akkor nem mondhatjuk azt, hogy történelem diplomával 300 ezret keres.
2013. aug. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!