Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon érdekel a művészet és...

Nagyon érdekel a művészet és rajzolni is tudok de szeretnék még több technikát megtanulni pl. festeni pasztellel, szénnel rajzolni és ehhez hasonló technikákat. Milyen suliba vagy milyen szakra kéne mennem?

Figyelt kérdés
itt az egyik rajzom : [link]

2013. aug. 16. 21:13
 1/6 anonim válasza:

Gyönyörűen rajzolsz C:

Attól függ, merre laksz. Én Zircen tudok egy jó iskolát. Szakközép és felnőttképzés is van.

2013. aug. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én egy sima gimibe jártam, ahol volt rajzszakkör, amit a rajz tanárunk tartott. Ott INGYEN lehetett szénnel, pasztellel rajzolni, akrillal, olajfestékkel festeni, és még teát is csinált a tanár. Az egyik lányt most vették fel a Képzőművészetire. Ha érdekel a gimi, írj privátban nyugodtan! :)
2013. aug. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szt. László Gimi, rajz tagozat.
2013. aug. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Én a Kisképzőt ajánlanám. Én is ide jártam. Heti nyolc rajzóránk volt. Mellette pedig nyolc szakóra (amire éppen felvettek, mikor jelentkeztél). Van festő szak is, ahol kiélheted magad, de van szobrász szak is, de sorolhatnám, mert van jó pár szak.

A rajzra visszatérve: első évben kockológia van, második évben csendélet (itt már több technikával lehet dolgozni), harmadik évben portré, s negyedik évben akt. Van ötödik év is. Ez az érettségi utáni szakmai év, itt már csak művészeti tárgyak számítanak, itt a rajzórákon már a neked tetsző technikával rajzolhatsz.

Fontos megjegyeznem, hogy ez rajz és mintázás, szóval itt az évek során megtanulsz mintázni is (főként fej, utolsó évben már teljes alakokat is készítettünk, volt állattanulmány is, akkor állatkertben kellett az állatokról krokit készíteni (pillanatrajz), s azt később gipszből elkészíteni.)

Persze ha a mintázással szeretne az ember a legtöbbet foglalkozni, akkor mellé a szobrász szak a legjobb választás.

Szerettem ide járni, jó volt a hangulat, a közösség, kedvesek a tanárok, kiélheti az ember kreativitását az öltözködésében/megjelenésében is.

A többség innen a Képzőművészetire és az Iparművészetire ment (ma MOME), ugyanis hivatalosan ez a Képzőművészeti gyakorló iskolája.

Mindenesetre én csak ajánlani tudom! (:


Itt a honlapja: [link]


Felvételkor nézik a központi eredményt, és van rajzi felvételi. (Azóta már lehet van szóbeli elbeszélgetés is).


A sulinak van előkészítője, ahol felkészítenek a felvételire. Általában a többségét fel is szokták venni.

2013. aug. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat és a segítséget ! :)))
2013. aug. 18. 15:36
 6/6 A kérdező kommentje:
vidéken lakom (Bács-Kiskun megye)és most kezdek érettségizni utána szeretnék művészeti suliba menni :) persze olyan képzésre ami nem olyan 5-6 éves.
2013. aug. 18. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!