Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mivel kell kiegészítenem egy...

Mivel kell kiegészítenem egy építészmérnöki diplomát, hogy fizika, matematika vagy rajztanárként dolgozhassak?

Figyelt kérdés
Újabb 5 évet kell tanulni a pedagógusi diplomához vagy elég vmi 1-2 éves képzés?

2013. aug. 19. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Osztatlan tanári képzés.
2013. aug. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha az építészmérnöki diploma megszerzésekor szereztél elég kreditet pl. matematikai tárgyakból, akkor jelentkezhetsz két éves matematika tanári MSc-re. Az egyes egyetemeken a felvételi követelmények között megvan, hogy hány szaktárgyi kreditednek kell lennie, ahhoz, hogy ilyen MSc-re mehess. Ha nincs ennyi kredited, az sem gond, mert az egyetemek ilyen részképzések keretein belül lehetővé teszik a szükséges kreditek megszerzését az MSc előtt; itt lényegében a BSc-s tárgyakat lehet könnyített formában megcsinálni, félévenként kb 4-5 konzultációval.
2013. aug. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Erre itt nem fogsz pontos választ kapni, menjél be a tanulmányi osztályra az indexeddel, és kérdezd meg, milyen lehetőséged van, pl. egy ötéves osztatlan képzésben milyen tárgyakat tudnak beszámítani neked, és ezzel mennyit lehet rövidíteni.
2013. aug. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Konkrtét infóm nekem sincs, de én is építészmérnökit végeztem és - mivel ,főként a fizikára gondolva, nem tanultunk olyan mélységben az alábbi tárgyakat, mint egy leendő tanár - én is arra gondolok, hogy: jelentkezhetsz msc-re és valamennyi kreditet biztos be fognak számítani, nem kell majd 5 évet tanulnod, de sokkal kevesebbet sem. (saccra kb. 1 évet lehet max megspórolni így. Gondolj bele: matekból csak függvénytant tanultunk lényegében, fizikából is a mechanikára, statikára korlátozódott az oktatás, rajzból is inkább azt tanultuk amire a szakmában van szükség: kockológia, perspektivikus rajzok, emberi test, organikus formák rajzolása nem jellemző)
2013. aug. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!