Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt szintű fizika érettségir...

Emelt szintű fizika érettségire mennyi idő alatt lehet felkészülni? Milyen könyveket ajánlanátok a fel a felkészüléshez? Ismertek jó matematika-fizika szakos tanárt Kecskeméten, aki érettségire, felvételire készít fel? Egyéb tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2013. aug. 7. 14:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
A felkészülési idő nagyban függ attól, hogy hol tartasz jelenleg. Az emelt szintű érettségi feladatai elég sokrétűek, mindegyik témakörben elég jól kell tudni számolni, szükség van bővebb általános ismeretre mind definíciók mind híres személyek és alkotásaik terén. Ha a középszint stabilan megy 80% fölött, akkor én olyan fél évet saccolok, ha még tanulsz.
2013. aug. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Tehát érdemes külön a közép és külön az emelt?

7 éve tanultam fizikát a fakton szakközépben.

2013. aug. 7. 15:07
 3/13 anonim ***** válasza:

És azóta milyen kapcsolatban vagy/voltál a fizikával? Mert ha nem foglalkoztál vele, elég sok dolgot kell bepótolnod, de ha az adottságaid megvannak hozzá, akkor nem olyan vészes.

Nem említettem, hogy előbb érdemes a közepet majd utána az emeltet, csak valamihez viszonyítani kell a felkészülési időt, amire kíváncsi vagy az első kérdésben(mivel nem mindegy, hogy teljesen 0-ról kezded a felkészülést vagy jó erős alappal). Kezdd el megoldani a középszintű érettségiket, majd ha azok stabilan 80% felett sikerülnek (nyilván szóbeli nélkül), akkor nekikezdhetsz a felkészülésnek az emelt szintre.

2013. aug. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Jó kapcsolatban voltam a fizikával és abból is szerettem volna érettségizni, de nem volt annyi óraszámban, hogy lehetőségem legyen belőle legalább a középszintű érettségire. Ezért nagyon fontos lenne nekem, mivel nem járok már középiskolába, hogy egy külön tanárral fel lehet-e készülni 1 év alatt a középszintű érettségire, utána pedig az emeltre, mert a fizika után a matek-ra szeretnék gyúrni.
2013. aug. 7. 17:01
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
1 év rengeteg idő, ha kellően szorgalmas vagy, meglesz az emelt szint is jó eredménnyel!
2013. aug. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszaidat. Hol/Milyen szakon tanulsz? Mivel foglalkozol? A fizika mellett miből van emelt szintű érettségid?
2013. aug. 7. 18:57
 7/13 anonim ***** válasza:
Írok üzenetet.
2013. aug. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Dér/Radnai/Soós "Fizikai feladatok"

(feladatgyűjtemény a felkészüléshez)

2013. aug. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a biztatást, az üzenetet és a feladatgyűjtemények címét!
2013. aug. 9. 17:28
 10/13 anonim válasza:
nekem is tudnál ilyenben segíteni válaszoló?én is hasonló helyzetben vagyok.
2013. szept. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!