Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek érdemes Biológia...

Szerintetek érdemes Biológia szakra mennem, ha már egy ideje nem tanulok kémiát és fizikát?

Figyelt kérdés
Imádom a biológiát és szívesen dolgoznék laborban, kutatnék ilyenek, de félek, hogy ha felvennének erre a szakra akkor nem lenne elég az alap kémia, fizika tudásom. Egyetemen meg lehet ezt tanulni így is? Szívesen lennék genetikus, sejtbiológus, ilyesmi. Még nincs teljesen konkrét elképzelésem. Biológiából emeltezni fogok, de e mellé csak a matek maradna nekem választható tárgyként, viszont abból nem vagyok túl jó (3-as). Ha tudtok ajánlhattok más szakokat is.

2013. aug. 19. 19:18
 1/10 haemorgen válasza:
Szerintem igen, mert az egyetemen a szorgalmi időszakban ha szorgalmas vagy, simán be tudod hozni a lemaradást.
2013. aug. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy egy ideje nem tanulod a kémiát, fizikát?

Ha még nem érettségiztél(csak fogsz),

még van időd felkészülni bármelyikre.

Bioszból mikor emeltezel? Májusban?

2013. aug. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen most leszek 12-es és májusban fogok bioszból emeltezni, de ebben az évben nem lesz már se kémia se fizika órám és az utóbbi kb 2 évben lazábbak voltak a kémia fizika órák, értsd úgy hogy nem ragadt rám sok tananyag ez idő alatt, főleg hogy nem adta le nekünk valami érdekesen az anyagot a tanár. Egyébként jelenleg természettudományi szakos vagyok, tehát elvileg kémiát is többet tanultam, mint egy bármely más szakos középsulis. Mégse tudok szerintem többet. És kémia/fizikából nem tervezek érettségizni.
2013. aug. 19. 20:18
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Bátyám ttk biosz szakos, emelt biosz érettségivel és közép matekkal ment(2-3 között állt, az érettségije viszont 4-es lett, ami meglepő volt mindenki számára). Én ismerem, és tudom, nem törte magát egyáltalán se kémiából, se fizikából. Ez úgy értendő, hogy órán aludt, és konkrétan fizikából semmi mást sem csinált. Kémia utolsó 2 évben nem volt, és nem is érettségizett belőle.


Nem könnyű, valóban egy nehéz szak, legalábbis a vizsgák, molbioszra és állattanra szokott panaszkodni, és fizikára. De elvéhezhető! Emellett nagyon szereti, szinte én nekem is megjön a kedvem hozzá, mikor mesél róla! Szerintem próbáld meg! :) Sok sikert!

2013. aug. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy melyik egyetemre jár a bátyád?
2013. aug. 19. 20:49
 6/10 anonim ***** válasza:
Én szegedre járok bioszra. Kémia elég nehéz, de nem a sima kémia, hanem a bikém, meg úgy általábana biosszal szorosan összefügg a kémia és minden tárgyban megnyilvánuk. De meg lehet tanulni, én sosem tanultam kémiát középsuliban, amúgy is 2 évig volt csak de nagyon rossz tanárokkal. Fizika meg pláne, de az csak 1 féléves tárgy itt, gyerekjáték volt. A többi tárggyal ezerszer nehezebb, ami a biosszal kapcsolatos.
2013. aug. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi az eddigi válaszokat, azért nekem segített és várok még továbbiakat ;) ha lehet egyetemet is írjatok, hogy hol milyen. Nekem eddig Szeged és Debrecen jött be ahogy olvasgattam a neten.
2013. aug. 19. 22:39
 8/10 anonim ***** válasza:
Bátyám Debrencenbe jár bioszra. Imádja. !! :)
2013. aug. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Debrecenből ismerek biológia szakost..(aki azóta am feladta XD), neki már első félévbe volt kémia, labor..biokémia, ami szerintem az egyik legnehezebb az egészben, én is tanultam kicsit belőle..genetikus és sejtbiológushoz ez nélkülözhetetlen szerintem. Szerintem emelt biosz és közepes matekkal simán bekerülhetsz, de én egyébként javasolnék neked egy olyat h nézz szét az orvosi képzések között is, bár ott egyértelmű nagyon kemény kémia vár rád!

Én debrecenben végeztem, bár nem ttk és nem is orvosin..de az egyetem az egyik leggyönyörűbb..a város elég nagy ahhoz, hogy megtaláld a szórakozási lehetőséget és mégse leszel életveszélybe!

Ja..és én is úgy indultam mérnöki képzésre(környezet) h magyar tagozatos vtam gimibe..:D!! Ehhez képest 4, 5 voltam kémiából..analízisből..tanulható minden!

2013. aug. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen jártam már Debrecenben és az egyetemnél is, bent is, valóban nagyon szép. Az orvosi nem hinném viszont, hogy nekem való lenne. Azért köszönöm a választ. Tényleg sokat segít, amit írtok.
2013. aug. 21. 01:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!