Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lenne értelme a passzív félévnek?

Lenne értelme a passzív félévnek?

Figyelt kérdés

Németországba megyek egyetemre, de felvettek itthon az eltére is. A kérdésem az lenne, hogy érdemes-e itthon beiratkoznom és passziválnom magam, arra az esetre, ha mégis haza kell jönnöm, mert nem olyan jó kint. Ha aláírom a hallgatói szerződést, passzív féléven vagyok aztán végül el sem kezdem az egyetemet, semmilyen kötelezettségem nincs, ugye?

Van egyáltalán valami előnye a beiratkozásnak? Lesz-e például tb-m ha egyből passzív féléven vagyok? Nem lenne rossz, ha nem kéne magam után fizetni..


2013. aug. 21. 08:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Első félévben nem passziválhatod magad.
2013. aug. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vannak olyan egyetemek, ahol az első félévben is lehet passziváltatni magad, de sok egyetemen nem, ennek előbb járj utána. Ha passziváltatod magad, akkor tb nem jár, azt magadnak kell fizetned.
2013. aug. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy más egyetemen hogy megy (meg hogy egyáltalán egyetemre válogatja-e) de az óbudain lehet passzív félévet kérni. Van olyan is, hogy halasztás. Hívd fel az egyetem TO-ját és kérdezd meg őket szerintem. :)
2013. aug. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
lehet, de nem az első félévben
2013. aug. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
passziválhatom magam első félévben is. én úgy láttam, hogy ha passzív féléven vagyok, akkor diákom nem lesz, de tb-m igen..
2013. aug. 26. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!