Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha 8 félév alatt elvégeztem a...

Ha 8 félév alatt elvégeztem a bsc képzést, csak záróvizsgával nem rendelkezem, akkor szeptembertől automatikusan passziv lesz a jogviszonyom? (SZTE-TTIK).

Figyelt kérdés
2009 szeptemberétől kezdtem el a képzést.Most júniusban végeztem a szakdolgozatvédéssel, és a tárgyakkal.
2013. aug. 23. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Miért lenne passzí a jogviszonyod?

Államin voltál/ vagy?

Mert akkor van összesen vagy tíz támogatott féléved, amit felhasználhatsz. Ha nyolcat használtál fel eddig, akkor még van két felhasználható féléved.

Vagyis ha jövő félév végén szeretnél menni záró-

vizsgázni, akkor nem kell passzív félévre tenni magad.

2013. aug. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Vagyis "automatikusan" nem leszel passzív féléves.

Neked kell eldönteni, hogy a köv. félévben meg akarod-e csinálni a záróvizsgát vagy nem.-

Ha meg akarod csinálni, akkor nem passziváltatod a köv. félévet. Nyelvvizsga már megvan? (Mert az is kell a diploma kiadásához) Mondjuk én nem passziváltatnék, ha már csak ilyen kevés van hátra.

2013. aug. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, van nyelvvizsgám.
2013. aug. 23. 20:44
 4/8 A kérdező kommentje:
De amúgy értem.Köszönöm a választ :)
2013. aug. 23. 20:44
 5/8 anonim válasza:
Nem igazán értem amit előttem írtak, ha végeztél mindennel, akkor előző félév utolsó napján megszűnt a hallgatói jogviszonyod. Záróvizsgát ezután is lehet tenni.
2013. aug. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A kérdés azért merült fel bennem, mivel 4 évig államilag finanszírozott képzésen vettem részt, és érdekelt, hogy januárban, amikor záróvizsgázom, az utolsó eltelt félév minek számít.Mert szeretnék mesterképzésre járni, és fontos lenne, ha tudnám, hogy hány államilag finanszirozott félévem van még.
2013. aug. 25. 19:42
 7/8 anonim válasza:
Ez világos, én úgy gondolom, hogy mivel már nem lesz kredited, ez a félév nem lesz se aktív, se passzív, mert már nem vagy hallgató, tehát nem fog tovább fogyni az állami félévek száma.
2013. aug. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tudom, 2 éves kérdés, de hátha idevetődik valaki:


Amennyiben megszerezted az abszolutóriumot (azaz minden tárgyból levizsgáztál ) automatikusan megszűnik a jogviszonyod--> nem "pörög" tovább a féléveid száma

2015. jún. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!