Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van esélyem tovább tanulni...

Van esélyem tovább tanulni valamelyik orvosi egyetemre?

Figyelt kérdés
Kis korom óta állatorvos szerettem volna lenni,de valahogy úgy éreztem,hogy ez leginkább csak álom marad..még is mostanában megint elkezdtem érdeklődni e dolog felől és arra jutottam,hogy megszeretném valósítani az álmomat. Ez az a foglalkozás ami tényleg foglalkoztat. Amikor tv-t nézek akkor is általában az Animal Planetet nézem. :DD Na jó ez mellékes. A gondom,hogy az általános iskola után művészeti iskolába mentem tovább tanulni. Ez számít ? Úgy értem,hogy amikor jelentkezek majd az egyetemre nem lesz befolyásoló tényező,hogy művészeti suliból jelentkezek? Érettségit kapok azzal nincs baj. Egyébként most kezdem majd a 9.osztályt! A fogorvosi pálya is nagyon tetszik. Aki tud az legyen szíves segítsen! Megköszönném!:)

2013. aug. 23. 17:00
 1/4 haemorgen válasza:
Csak az érettségi eredményeid számítanak és a középiskolai jegyeid, az teljesen mellékes, hogy ezeket melyik intézményben vagy intézménytípusban szerezted.
2013. aug. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%

És a művészeti iskolában elég jól tanítják a kémiát, biológiát, fizikát?-

Mert azok a felvételi tárgyak bármelyik orvosira.

Szóval azokból jónak kell lenned,különben az érettségid (emelt) semlesz elég jó ahhoz, hogy bekerülj az orvosira.

2013. aug. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Esélyed van, persze, mindenkinek van esélye.

Emelt szintű biológia és kémia érettségi kell az állatorvosira való jelentkezéshez, ezekből a tárgyakból 90%-os eredményeidnek kell lenni (körülbelül).

Magasak a felvételi pontszámok, a legtöbb orvosira, fogorvosira is könnyebb bekerülni, mint ide.

Viszont azt javaslom, saját tapasztalatból, hogy alaposan gondold át ezt a pályát, mert sokan nem tudják, mit vállalnak. Nem csak arra célzok, hogy baromi nehéz elvégezni az egyetemet, hanem arra is,hogy mi lesz utána...borzasztóan telített a szakma, nehéz állást találni, főleg jó állást. És szép, meg jó dolog az, ha szereti az ember az állatokat persze, de ez nem elég sajnos, ott vannak a tulajdonosok is, azokkal kommunikálni (veszekednek, kötözködnek...mert ők jobban tudnak mindent, mert az interneten azt olvasta, és a szomszéd azt mondta...)...sokszor lehetetlen. Acél idegekre van szükség a hétköznapi munkához is. Sosincs nyugta az embernek, hétvégén sem, éjszaka sem, ünnepnapokon sem.

Az is hülyeség, amit mindenki mond, hogy "jaj milyen gazdagok az állatorvosok", csak azt elfelejtik, hogy ők sem az elmúlt 5 év alatt szedték meg magukat, hanem amikor még volt normális nagyállat tartás és tenyésztés. A valóság, hogy valamivel többet kapsz a minimálbérnél, és majd az évek alatt talán kicsivel többet ennél. Saját rendelőt nyitni meg elég sokba kerül.. És sokszor nehéz a tudást elsajátítani, mert a legtöbb állatorvos nem szívesen tanít meg mindent, félnek a leendő konkurenciától.

Nagyjából ennyi, tényleg, szívből kívánom, hogy jól sikerüljenek a dolgaid, de ez nem egy leányálom,ahogy az ember sokszor elképzeli.

Ha valamilyen kérdésed lenne, szívesen válaszolok.

2013. aug. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Na mi lett?
2023. febr. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!