Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jövőre is ilyen alacsonyak...

Jövőre is ilyen alacsonyak lesznek az egyetemi felvételi pontszámok vagy visszaemelik a tavalyi szintre? Szerintem attól magasabb már csak nem lesz.

Figyelt kérdés

2013. aug. 25. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Már ne is haragudj, de honnan lehetne ilyesmit előre tudni?

A pontszámok a jelentkezők száma és a vitt pontszámuk illetve a férőhelyek függvényében alakulnak minden évben.

Ezeket az adatokat nem ismertjük értelemszerűen. Tehát nulla információval nulla valószínűséggel lehet mondani valami.

2013. aug. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%

Tényleg nem lehet tudni.

Idén azért is lettek ilyen alacsonyak a ponthatárok, mert lényegesen kevesebben jelentkeztek a felsőoktatásba.

Ha jövőre jönne valami "demográfiai hullám", és jó felvételi eredmények születnek, akkor lehet megint kicsit feljebb mennek a pontok

2013. aug. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

szerintem simán várható,hogy magasabb lesz

és mondok rá egy példát

Sokan hangoztatták,hogy siralmasan alacsony volt most a ponthatár az orvosikra,de azért mert januártól véglegesítették,hogy na akkor két emelt kötelező lesz rá.Emiatt sokkal (!) nehezebb volt.

Érdemes abba is belegondolni,hogy ha valaki megírt egy 50%os emelt érettségit(ugye ez egyes emberek szemében le van nézve),akkor akkor az kb. egy 100%os középnek felel meg,mikor írt ő 100%ot valamiből?! :)

Mindegy nem vitát kívántam kiváltani.Ja és az idei évben nehezebbek is voltak az érettségik valamivel, a törin nagyon érződött.

2013. aug. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem kioktatást kértem! és nem is jóslást, hanem véleményt. én is tisztában vagyok mitől alakul. Köszönöm 3asnak az érdemleges választ!
2013. aug. 25. 16:41
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet előre megmondani, de szerintem magasabbak lesznek. Most kevés jelentkező volt a népszerűtlen felsőoktatási változtatások miatt, de az idei nagyon alacsony ponthatárok jövőre sok közepes képességű diákot csábítani fognak. Ráadásul fogadni mernék, hogy az állam egyre kevésbé lesz nagylelkű a támogatott helyek számával, és szépen elkezdi csökkenteni azokat. Szerintem 99% az esély, hogy ha csak keveset is, de nőni fognak jövőre a ponthatárok.


#3 "Érdemes abba is belegondolni,hogy ha valaki megírt egy 50%os emelt érettségit(ugye ez egyes emberek szemében le van nézve),akkor akkor az kb. egy 100%os középnek felel meg"

Annyit hozzáfűznék, hogy ez a példa kicsit téves, mert érettségi pontok duplázásánál 50%-os emelt az 150 pontot jelent, egy 100%-os közép pedig 200 pontot. Tehát minimum 75%-ot kell elérned ahhoz, hogy pontok tekintetében túlszárnyald a középszintű érettségi maximumát.

2013. aug. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

# 5/5!

Igen, az is benne van a pakliban,amit mondasz. :)

de kevesen voltak,akiknek a duplázás számolták a pontjait, persze(!) biztosan voltak,akik megírták 80%ra

a legtöbben viszont nem.. és ha a többi tárgyból 75-85%ot sikerült teljesítiniük(aki pedig orvosira akar menni,attól ezt a további műveltséget(vagy ettől kicsit kevesebbet) elvárnánk,ha nem sikerült megírnia kb 70-75%osra az emelt érettségiket,akkor bizony a tanulmány+érettségi pontok+többlet elv alapján számolták a pontjait

Természetesen,mint mondtam nem kívánok vitát okozni,mindössze a kérdezőnek válaszoltam és elmondtam a véleményem.

:)

2013. aug. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2013. aug. 25. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!