Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Corvinus Alkalmazott Közgazdas...

Corvinus Alkalmazott Közgazdaságtan vagy Gazdaságelemzés?

Figyelt kérdés

Ezen a kettőn gondolkodom. Két év múlva fogok csak érettségizni, de azért szeretnék már előre is tájékozódni.


A matek jól megy, szeretem, emelt érettségim lesz. Nyelveket is, német angol felsőfokot szeretnék, valszeg meg is lesz. Meg németből is emelt érettségi. Sima gimibe járok, nem közgázasba, tudom ez számít. Ha jól sikerülnek majd a dolgaim talán bekerülök államira (idén mindenütt 465 körül volt a pont, ez elég magas, talán még változik két év alatt, de ezt is megpróbálom megugrani). De ha nem, talán akkor is megpróbálom a költségtérítésest. Egy biztos, ezt akarom, ez munka az "álmom", ezzel akarok foglalkozni, úgyhogy ez nem térít el ettől.

Azt hallottam, a GE szárazabb, több a matek, de a AK is jó. Igazából nekem nagyon hasonló a kettő. Elvileg a későbbieken AK-val több munkakört lehet ellátni szerintem, mint GE-vel.


Még az , hogy sok helyről hallottam, hogy a pénzügy számvitel a legjobb választás, jó megélhetés, könnyebb is, mint a fent említett kettő. De azt is mondják, hogy a számvitel szakirány jobb, mint a pénzügy, de nem nagyon szeretnék a jövőben "könyvelő" lenni. Meg ugye ez a szak üzleti-gazdaság igazából, a másik kettő pedig közgazdasági. Engem igazából inkább azok érdekelnek. Ez teljesen más tészta, csak a "hírnév" miatt térek ki rá... Szóval mi a véleményetek róla? Ja és hogy a BGF vagy a Corvinus jobb PSZ szempontjából? Azt mondják, hogy a BGF elég rossz ügyintézéssel, légkörrel rendelkezik, de gyakorlatis, és jó oktatást nyújt. Corvinus pedig jó könyvtár, jó koli, amivel jó kapcsolatok is jönnek a későbbiekre, de elavult, mert a tanárok öregek, nem képzik magukat stb.(Mondjuk ezt nem pont ennél a szaknál hallottam). Melyik suli jobb PSZ-nél? Bár nem ez a szak a célom, de azért aki tud hasznossal szolgálni, az csak írja.


AK: jelen pillanatban talán ezt választanám, érdekes, megy hozzá a matek(legalábbis nyomom), sok specializáció, ami fontos, mert mindenképp Msc a cél. Ennél a szaknál három suli van képben. Nálam eddig a sorrend: BCE, BME, ELTE. ELTE azt mondják új, jók a tanárok, nyugatias, gyakorlatias, jobban felkészít az életere. Ez mind nagyon kecsegtető, de van presztízse a sulinak AK-ban? Még az, hogy az ELTE nagyon nyit külföld felé. Nem tudom hol dolgozok a jövőben. Ha van rá mód, szeretnék itthon maradni, de ha külföldön könnyebb( és jobb a fizetés, mert ez is szempont) akkor kimegyek. Nyelvtudásom jó, Németországban rokonaim is élnek.

BCE-ről elvette a kedvem: [link]

És a BME? Tapasztalatok?

GE-nél nincs suli kérdés, ott csak BCE van.

Amúgy kollégium hogy van? Mi alapján bírálják el? Családi helyzet, vidéken él vagy nem (én igen, azért kérdem), vagy azt is tanulmányi eredmény alapján? Jó lenne vmi olyan kolesz, ahol jó kapcsolatokat lehet építeni a "való életre", munka terén. Mondjuk ez miatt a Corvinus a nyerő, nem?

Msc szempontjából is írjátok, hogy AK, vagy GE legyen? Egyébként vki linkelne oldalt, ahol ezeket megtalálom, hogy milyen Bsc után milyen specializációk vannak? Köszi.


Ja és nemrég hallottam, hogy lehet megszűni a Corvinus ez kacsa?


Minél több kérdést írjatok, hogy közelebb kerüljek a döntéshez! Aki bármit tud, írja le a véleményét, megköszönöm. Hallgatók véleményei kifejezetten érdekelnek!



2013. aug. 22. 20:23
 1/8 A kérdező kommentje:
Választ, ne kérdés írjatok... Elírtam.
2013. aug. 22. 20:28
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Huh anyám, szép hosszú "kérdés".


Én idén végeztem GE-n. MSC szempontjából én GE-t javasolnám a több módszertani tárgy miatt. Ahova az AK felkészít, oda a GE bőven felkészít. Fordítva ez semmiképp sem igaz. Tehát, ha mindenképpen mesterképzésre akarsz menni, akkor sztem ezen a vonalon (közgáz) GE-nél jobbat nem találsz.

Azonban, ha az AK-t választod, akkor meg inkább ELTE, mint Corvinus. Mivel gyakorlatilag csak ez a képzés van ELTE-n közgáz vonalon és nem is olyan rég indították, így eléggé össze is van rakva, viszont módszertani alapon jobbak vagyunk náluk, ez biztos (volt corvinuson közgáz verseny, és ez alapján mondom). Van a presztízse az ELTE-n? Ha megkérdezel egy Elteconost akkor nyilván azt mondja, hogy huhnagyonvanlegjobbképzés stb. Azonban mivel nem rég indították, és kb. eddig 2-3 kimenő évfolyamuk volt, így nem nagyon tudnak a múltra alapozni. DE! mivel alapban ELTE-ről van szó, így nem kell félned attól, hogy majd lenéznék az a munkapiacon. De megint ott vagyunk, hogy mestert akarsz, így meg gyakorlatilag az számít, hogy hol végzed a mestert...


Kolin Corvinuson eléggé döntő a szociális helyzet, de elméletileg az elsősök szoktak kapni, csak kint Tarkaréten, ami marha messze van a sulitól. De, ha annyira a "való életre" szeretnél kolit, akkor eléggé ajánlatos a 1. év közepén/végén szakkoliba jelentkezned majd. (Ehhez nem szükséges a kolis múlt) És szakkolikban meg a BCE eléggé jól áll.


Egyébként mestert hol akarod csinálni? Azért kérdezem, mert simán bejöhet már ott is külföld, de még itthon CEU is. (Ha közgáz vonalon és MO-n akarsz maradni, akkor feltétlen ajánlom a CEU-t)

2013. aug. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Érdekes, amit mondasz, lehet, hogy Msc szempontjából tényleg a GE lenne jobb. Ha jól értem, nehezebb,mint az AK, amit az AK-sok tanulnak, azt a GE-sek is, csak még más dolgokat is mellette(mondjuk, a felvit olvasgatva mintha AK-n lenne több tantárgy...). Csak attól tartok, mivel sokan mondják, hogy igazából a GE-re a gazdasági matematikus név találóbb lenne, nem nehéz egy kicsit.


A mesterképzés még nagyon a jövő, előbb vegyenek egyáltalán fel, hozzáteszem, szeretném, és ez a cél. Hogy már esetleg külföldön végezzem el az Msc-t azon még nem nagyon gondolkoztam. Úgy gondoltam, hogy ha ki is megyek, az az Msc után lenne. Nem tudom.

2013. aug. 23. 19:16
 4/8 anonim ***** válasza:

Valóban jobb lenne a gazdaságmatematikus. És régen az is volt, vagy valami hasonló.


Csak egy kis segítség a tantervhez:

[link]

Itt vannak a corvinusos K karos szakok tantervei.


[link] itt meg ez elteconé.


Tanterveket illetően megéri a hivatalos oldalakat nézni és nem a felvit. ;) (Persze előfordulhat, hogy a kettő full megegyezik, de valszeg a suli oldalai frissebbek.)

2013. aug. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kösz, megnéztem a linkeket, meg a BME oldalát is, és azt kell mondjam, hogy az eltecon tetszett a legjobban. Nagyon korrekt, tetszett. Szerintetek eltecon-os AK Bsc-vel milyen Msc-re érdemes menni? Inkább úgy kérdem, hogy ti ebben az eseteben mit választanátok?


Valaki jár elteconra? Leírna általános tapasztalatait? Kösz

2013. aug. 24. 19:47
 6/8 anonim ***** válasza:
CEU, ELTECON MSc
2013. aug. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én is ezekre gondoltam. Még várok több véleményt is!
2013. aug. 24. 20:12
 8/8 Pikk Ász ***** válasza:
Ma már egyik se... :D
2022. szept. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!