Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kommunikáció és médiatudományo...

Kommunikáció és médiatudományok szakon mit tanulnak?

Figyelt kérdés
Komoly, konkrét válaszokra vagyok kíváncsi olyanoktól, akik tapasztaltak. Köszönöm előre is

2013. aug. 26. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Elég sok mindent. Én kipróbáltam, de otthagytam (nem azért, mert nem volt jó, csak rájöttem, nem nekem való). Nagyon sok az újságírós házi, meg van média hatásokat elemezgető óra, ami nagyon érdekes szerintem, elmondják, hogy vezetik az embereket az orruknál fogva.Ezek mellett sok az alapozó tárgy is, például tudományos elemzés, pszichológia, kulturális antropológia (azt is szerettem). Jók voltak a tanárok, és az órák is intenzívek, nem voltak unalmasak (kivéve a filozófiát, ami szintén csak egy alapozótárgy, tehát az első félévben letudod, aztán többet nem kell vele foglalkoznod). Vannak órák, amikre neked kell videófelvételt készítened, van, ahol neked kell beülnöd a kamera elé. Szóval nagyon nagy tudást ad, rengeteg kötelezőt adtak fel. Aki azt mondja, hogy ez büfészak, annak fingja sincs, mennyit kell itt tanulni. És mivel média mindig is volt és lesz is, elhelyezkedési lehetőség is van.
2013. aug. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
azt megkérdezhetem, hogy hova jártál? :)
2013. aug. 26. 22:36
 3/5 anonim ***** válasza:

A legjobb suli ahol ezt tanulhatod a Budapesti Kommunikációs Főiskola. Drága, de a legjobb. Diákhitelből fizetheted, ha a szüleid nem engedhetik meg maguknak h fizessék. 300 ezer körül van egy félév, de 75% azok közül, akik a BKF-en fejeznek, munkát kapnak az első 3-6 hónapban (persze ha keres is). A szakmához legjobban értő, több éves munkatapasztalattal rendelkező tanárok tanítanak ott, és olyan emberek is jönnek órát tarani, akik a szakmában ma magyarországon a leghíresebbek.

Ez nem csak ezzel, hanem minden szakkal igy van abban az iskolában, de főleg a kommunikációs szakokra igaz.

Nem reklámozni akarom a sulit, ne érts félre, de jól választasz ha oda mész.

2013. aug. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm utolsó


tehát akkor a Corvinus ilyen szempontból nem jó? ne is válasszam? (ott is van a társadalomtudományi karon ilyen szak)

2013. aug. 27. 11:11
 5/5 anonim ***** válasza:
A corvinusrol nem tudok véleményt mondani (de hallottam, hogy az is jo suli) viszont a bkf elsodlegesen kommunikacioval foglalkozik, rengeteg lehetőséged van tanulni, fejlődni, előre haladni, és a tanárok is sokat segitenek ebben, még órán kivul is, és a bkf-nek rengeteg a külföldi kapcsolata (3 kontinensen - ázsia, amerika, europa). Olvasd át a corvinus és a bkf oldalán található infókat, keresd meg felvin a szakokat és sulikat, fórumokon kérd ki mások véleményét... ugy átfogóbb képet kapsz majd.
2013. aug. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!