Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért olyan híres az ELTE...

Miért olyan híres az ELTE filmtudomány ész esztétika szakja?

Figyelt kérdés
Rengeteg embert hallottam már hogy ott tanul, de ezzel hol tudnak elhelyezkedni és miért ennyire népszerű?

2013. aug. 27. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem híres. Amúgy pedig elég büfé-ruhatár szaga van.
2013. aug. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

én nem értem... mindenki "el akar helyezkedni"...

ha valakinek a csicskája akar lenni az ember, mind1 hogy hova megy. (általában inkább közgázra vagy nyelvszakra szoktak)

ha valami igazán Érdekel, akkor célod van vele.

nem elhelyezkedni akarsz valami kényelmes kis krematóriumban, hanem hajt a kíváncsiság, hogy megismerj dolgokat, és ezt követed. Élsz.

ezért mennek az emberek esztétika szakra.

(sajnos igazán nem sokan...)

2014. jan. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Az addig rendben van, hogy ÉLSZ kedves kérdező. De miből ÉLSZ MEG? Azért akar mindenki elhelyezkedni, mert a munkából lesz pénz. Nem a dumából, meg az okoskodásból. Nem tarthat el mindenkit anyuci-apuci. Szép dolog az önmegvalósítás, ha a filmesztéta diplomáddal sikerül normális munkát szerezni akkor, az teljesen rendben van, de mi lesz, ha nem? Persze ismét bejön apuci-anyuci pénze a képbe. Te úgy tűnik megengedheted magadnak, hogy évekig csak a hobbidra koncentrálj, jó neked.
2014. jan. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

nem esztétikára járok, csak ezt gondolom. (megértem azokat akik ezt választják, de persze látom ezt az árnyoldalát is)

nyilván álmodozást engedtem meg magamnak fent.

dehát álmodni már csak lehet, és tisztában kell lenni vele hogy mi jó és mi rossz a világban...

csak megengedhetjük már, hogy egy kis utópizmus is beszivárogjon a diskurzusba, nem? Van építő jellegű aspektusa is. :)

művészet, polgári engedetlenség, önfenntartás, cinikusok - ezek mind tabutémák a mai társadalomban.

gyakorlati sakk-matt mindnek az, hogy hát túl sokan vagyunk...

2014. jan. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!