Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha az ember a bölcsész szót...

Ha az ember a bölcsész szót használja, mért mindenkinek a szabad bölcsész, esztétika, és hasonló hülyeségek jutnak eszébe?

Figyelt kérdés
Szerintem egy történelem szak vagy egy nyelvszak azért nem annyira egyszerű, hogy egy szinten emlegessék a médiával, vagy mivel, a filozófiával, szabad bölcsészettel, stb. Most megelőzném az olyan jellegű válaszokat, melyek azt bizonyítják, hogy a matek, orvosi, biológia, stb. mennyivel nehezebb: ÉN EZT SOHA NEM VONTAM KÉTSÉGBE. csak mért kell rögtön ilyenekre asszociálni, mint a szabad bölcsész?
2012. nov. 21. 23:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Tudod az a baj, hogy a kérdésedben van egy nagyon nagy butaság. Szabad bölcsészet, esztétika, stb... Ezeket a legtöbb ember lenézi, de véleményem szerint erre semmi alapjuk nincsen. Én sem állítom, hogy egy esztétika szak ekvivalens lenne nehézségében egy mérnöki képzéssel, vagy orvosival, joggal... Ám ez nem jelenti azt, vagy legalábbis nézetem szerint nem kellene, hogy azt jelentse, hogy általános megvetés, lenézés övezze ezeket a szakokat. Mert igenis van értelme ezeknek! Tudom, nem válaszolok a kérdésedre, de visszakérdeznék: miért szitokszó a szabad bölcsész vagy az esztéta, filmszakos, stb?
2012. nov. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem szitokszó, csak ideges voltam, mikor kiírtam a kérdést. A szóhasználatért elnézést. Hát nincs tapasztalatom róla, hogy mi van a szabad bölcsészen, csak azt tudom, hogy mindenki lenézi, amit NEM TARTOK KORREKTNEK, SE ELFOGADHATÓNAK, szerintem is rossz dolog ez a lenézősdi, de idegesít már, hogy ha valaki azt mondja, hogy "bölcsész vagyok", mindenki rögtön arra gondol, hogy "ja, te biztos filozófus vagy", vagy "biztos film szakos". Nincs ezekkel se baj, de még inkább lenézik, mint az ellenpéldaként felsoroltakat, és nem csak ezek vannak bölcsész karon!
2012. nov. 21. 23:52
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Mert divat a bölcsészeket fikázni, miközben fogalmuk sincs, hány szak működik egy bölcsészkaron :) Könnyebb átvenni a többiektől a "bölcsész=büfészakos" mantrát, mint belegondolni, hogy pl. mennyit terepmunkázik egy néprajzos, milyen interjúalanyokkal kell szembenéznie egy leendő újságírónak, vagy hány idióta gyereknek tart próbatanításokat egy nyelvszakos. Én sem vonom kétségbe, hogy az orvosi, műszaki szakok milyen kemények (sőt...), de nem kellene az összes többit lenézni, mindennek megvannak a maga nehézségei. Ha az ember olyan szakterületet választ, amiben jónak érzi magát, akkor érvényesülni fog, nem számít, ha tucatszaknak vagy szimpla hülyeségnek tartják a területét. Na. :)
2012. nov. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Én ezt már olyantól is hallottam akinek egy sima érettségije van és soha az életbe be nem tette a lábát az egyetemre.

Én jártam TTK-ra most BTK-s vagyok igaz ez lesz itt az első vizsgaidőszakom de eddig sokkal nehezebb a töri szakom.

2012. nov. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Na, az meg a másik, amikor valaki még sosem járt egyetemen. Egyébként én úgy gondolom, hogy kinek mi. Lehet, hogy egy matek szakos inkább megcsinál nyolcvan függvényt, mint hogy egyetlen könyvet el keljen olvasnia. Lehet, hogy ha oda kéne járnia, azt mondaná, hogy az nehezebb. (Ismerek ilyet, aki a kettőt egyszerre végzi, nem tud különbséget tenni, melyik a nehezebb.)
2012. nov. 22. 00:08
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen persze mindenki más így más is nehéz számára. Teljesen igazad van.
2012. nov. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat, örülök, hogy egyet értesz.

Most látom, hogy az előbb a kelljen szót elgépeltem.

2012. nov. 22. 00:18
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Túlnyomó részt ezek a fikázások olyanoktól jönnek, akik egyetem közelében sem jártak. A proliktól.


És elenyésző részben még vannak az alacsony önbecsülésűek, akik ezzel akarnak bizonyítani maguknak, hogy ajnározzák magukat ("ohhh, én orvosnak, mérnöknek, jogásznak, közgazdásznak tanulok, jaaaaaj, olyan nehéz, annyit kell tanulni, de én csinálom, mert annyira f@sza vagyok").


Mindez párosulva azzal, hogy nem biztos a jövőjét illetően (nem előítélet, de ezt leginkább azoktól a mérnök- és informatikusszakosoktól hallom, akik tudjátok ilyen full nyomorék kockák, és azt hiszik, ha megcsinálják a szakot, akkor egyből 500 ezres fizetést kapnak, és majd jól visszavágnak azoknak, akik buzerálták őket, mert akkor ők lesznek a f@sza gyerekek. Persze ez nem így van.)


Illetve a másik dolog az alacsony önbecsüléshez, hogy magukat úgy próbálják felsőbbrendűnek beállítani, hogy másokat alacsonyítanak le. És itt jön be a fikázása azoknak a szakoknak, amelyeket említettetek.

2012. nov. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Érdekes, amit írsz, kösz a válaszod. Igazából az az, ami engem zavar, hogy azt mondják "bölcsészek". Ez olyan nagyon tág, ebbe azért elég sok minden beletartozik, és meggyőződésem, hogy az emberek nagy része azt se tudja, mik tartoznak ide.
2012. nov. 22. 13:32
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert műveletlenek, nagy részük egyetem közelébe sem járt.

Amúgy az esztétika szakot sem nézem le, sőt szerintem sokan el se tudnák végezni. Mivel az esztétika a filozófiának az egyik ága, így elég sok filozófia órájuk van, ami nem könnyű. Nálunk csak bevezetés a filozófiából kapásból bukott a fél évfolyam. Nagyon sokat kell hozzá olvasni, és többször átrágni magad rajta, hogy kb. megértsd.

2012. nov. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!