Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Molekuláris biológusként,...

Molekuláris biológusként, humánbiológusként vagy immunológusként el lehet helyezkedni?

Figyelt kérdés
Illetve mit dolgoznak ők pontosan?

2013. aug. 27. 20:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mintha azt hallottam volna, hogy molekuláris biológusként viszonylag könnyen el lehet helyezkedni, egész jó fizetéssel.:)
2013. aug. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És ezt kitől/honnan hallottad?:)
2013. aug. 27. 20:31
 3/13 anonim ***** válasza:
Biológia tanárom említette, szerinte azon kevés szakok közé tartozik, aminek van értelme tanulni és van jövője:)
2013. aug. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Először köszönöm a válaszod, másodszor a többi szakról nincs esetleg információd?:)


Valamint nem tudod esetleg, hogy pontosan milyen munkakörökben is dolgozik egy molekuláris biológus?

Laborokban? És ott konkrétan mi a feladata?

Felvin nézegettem, de hátha van valakinek tapasztalata is benne.

2013. aug. 27. 21:33
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Molbiol/immun. Mindkettőnek van, lehet jövője, a humánbi azért húzósabb.

Molbiol: laborok, gyógyszercégek, orvosbiológiai kutatócsoportok, orvosbiológia (pl. genetikai kiértékelések, apasági vizsgálatok, bűnügyi nyomozásnál is) stb. Az immunológia elsősorban laborok és orvosbiológiai kutatások, de mivel hatalmas a problémák száma (autoimmun betegségek, allergia - egyik sem megoldott probléma), itt is elég sok ember el tud helyezkedni.

A humánbiológus itthon nem keresett szakma, mivel legfeljebb régészeti kutatásokban és átfogó biometriai monitorozásokban tud részt venni, a bűnügyi antropológia pedig orvosokkal is jobban jár. Kultúrantropológus meg "minek", kicsi orszég vagyunk ehhez. A leletek szegénysége miatt nem kell olyan sok ember erre a területre. De két ok, ami miatt ezt válaszd: ha szereted az operákat és ún. négyujjas-redőd van (a tenyered felső részén a mutatóujjtól a kisujjig egyetlen rece van, nem kettő, mint a legtöbb embernek). Még Bodzár tanárnő mondta, "Négyujjas redő a Down-szindrómásokra és az antropológusokra jellemző." :)

Egyébként a molbiol. képzés sokkal több diplomást ad, így hiába van több hely, több is a jelentkező. Ugyanúgy "villantani" kell valamit, hogy téged vegyenek fel. Bár lényegesen egyszerűbb, mint mondjuk humánbiológusként elhelyezkedni (az kihalálos alapon működik).

2013. aug. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Értem, akkor azért biológia alapszak után van olyan szakosodási lehetőség, amivel később lesz is munkája az embernek?

Immunológián is sokan végeznek, mint molekuláris bioszon?

Illetve az lenne még a kérdésem, hogy az ilyen munkakörökbe, laborokba stb. nem inkább orvosokat meg gyógyszerészeket várnak? Van helye ott egy biológusnak is?

2013. aug. 27. 22:49
 7/13 anonim ***** válasza:
még egészítsük ki annyival,hogy bsc-vel nem fogsz semmire menni elkell még végezni az msc-t is. + még annyit msc-n a humánbiológus nem magába van hanem a neurobiológiával.és a neuro is keresett és azzal is piszok jól el lehet helyezkedni.persze msc után nem ártana még egy phd de oda már nagyon kiválónak kell lenni.
2013. aug. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Speciel pont a humán-neuro szakágon nem kell olyan kiválóan alkotni, mivel kevesen mennek "helyben" PhD-re. Ehhez képest mondjuk a molbiol genetikán azt hiszem, nyolc végzettből két hely volt a tanszéken. (ELTE, de máshol hasonlóak a számok.) De azért igaz, tudni kell ahhoz, hogy bekerüljön az ember és elvégezze, meg akkor már körülnézhet külföldön is.

Kérdező: igen, az ilyen laborokban van helye biológusnak. Kutatóorvos kevés van, és ők más típusú szakosodást választottak.

2013. aug. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de már inkább a gyógytornász szak felé érdeklődöm...ott milyenek az esélyek?
2013. aug. 29. 21:39
 10/13 anonim ***** válasza:

Egy régi osztálytársam arra ment, ő azt mondta, sokkal rosszabb a képzés, mint amire számított. (Nem kérdeztem rá részletesebben, mit értett ez alatt.) Állítólag a szakma túltelített, holott én sosem tapasztaltam hasonlót, de ő azt mesélte, a legrosszabb magánmelót is el kellett vállalnia, hogy olyan munkája lehessen, amit szeretne (a gyakorlatot nehezen adják állítólag), jobbára idősekkel kell foglalkozni, és néha borzasztóan kezelhetetlenek. Viszont most már sérült gyerekekkel foglalkozhat, ezt nagyon élvezi. Empátia kell, mint mondja. Ő annak ajánlotta volna, akiben van kitartás és eltökéltség, mert csak azok fognak tudni rendesen elhelyezkedni.

De ez csak egy (kettő, egy másik ismerős is hasonló tapsztalatokról számolt be, bár ő akkor még csak tanult) vélemény, átfogóan nem ismerem a gyógytornász képzést és az elhelyezkedési lehetőségeket. Azt viszont tudom, hogy külföldön nagyon keresik, ezt mindenki megerősítette.

2013. aug. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!