Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Környezetmérnöki szakról...

Környezetmérnöki szakról tudnivalók?!

Figyelt kérdés
Érdeklődnék a fent említett szakról. Az érdekelne, hogy mit csinál pontosan és természetesen, hogy érdemes-e elvégezni? Valamint mennyire nehezen elvégezhető szak, egy gyengébb matek készségekkel rendelkező számára?

2013. aug. 28. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:
38%
Egy sz*r kamuszak, igazából semmire se jó és semmivel se fogsz többet tudni, mint érettségikor. Felejtsd el, ne akarj belépni a pokol kapuján: :S
2013. aug. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ki tudnád egy picit bővebben is fejteni, hogy miért kamuszak, és miért lépnék be a pokol kapuján?
2013. aug. 28. 19:47
 3/4 anonim ***** válasza:
81%

Van egy év, tehát két félév alapozás, mikor van matematika, fizika, kémia, biológia, iskolája válogatja, hogy miből mit adnak le, ezen kívül nekünk volt mechanika, informatika, makrogazdaság, mikrogazdaság (közgazdaságtan).

Ez komoly sulikban nehéz, nálunk szerintem nem volt az. Illetve fentiek közül a legkevésbé fontos tárgyakból szívattak, de a biológia, kémia egy vicc volt.

Viszont dögunalmas sz*r.


De ez még nem lenne gond, minden szak alapozással kezdődik, általában szakmai dolgot nem látsz az elején.. Nálunk az gáz, amit írtam, hogy amire később épülne a szak, pont azokat a tárgyakat nem vették komolyan. Privátban írok sulinevet, mit kerülj el.


A későbbiekben van pár szakmai tárgyacska, mindegyik egyenként egy félévig, egy félév vízminőség-védelem, egy félév levegőtisztaság-védelem. És rengeteg tölteléktárgy, mint vállalkozásgazdaságtan 1-2, mérnöki kommunikáció, egy csomó félév informatika meg ilyen számomra menedzsmentszagú tárgyak...

Kb. 60% tölteléktárgy és 40% szakmai. Már a jövő féléves órarendemen majdnem elsírtam magam.


Szóval a környezetvédelemhez magához nem fogsz érteni, esetleg hozzászagolsz egy-két dologhoz. Ez a szak olyan, hogy mindenbe belekapsz, de semmit se tanítanak meg rendesen elméletben.

Amit elvileg tudnál csinálni, azt ezerszer jobban megcsinálja egy vegyész, vegyészmérnök, biomérnök, esetleg biológus.

Szóval kvázi mintha nem lenne tudásod.



Minden iskolában más a mintatanterv, felkészült oktató alig van, mert ez a szak mindenhol töltelékszak, hogy a karnak minél több hallgatója legyen.

2013. aug. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Folytatva, csak dolgom lett, nem tudtam továbbírni.


Engem az is felháborít, hogy ha véletlenül "szakmában" el is tudsz helyezkedni, az annyit tesz, hogy a munkavédelemben vagy a minőségirányításban dolgozhatsz.

Tehát semmi köze sincsen a környezetvédelemhez, ami a szak elvégzése alatt elkezdi a szerencsétlen fiatalt érdekelni, a fantáziáját mozgatni.

Tudom, hogy a munkavédelem fontos, de akkor is...


Ez olyan, mintha valakinek a hivatása lenne a tanítás, elvégzi a tanítóit, majd berakják egy kórházba ápolónak. Az ápolói is szép és fontos munka, de ha a delikvenst a tanítás hozza lázba???



Ja, egyébként a munkavédelemben és a minőségdologban is nehéz elhelyezkedni, nagyon kevés környezetmérnök diplomával rendelkezőnek sikerül csak.


A többi mosogat, call center-es, irodai kisegítő stb.



Ja, és külföldön se kelendő, ráadásul külföldön jobb a képzés minősége és kevésbé elavult.

Így azt se tervezd, hogy itt elvégzed és kimész...

2013. aug. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!