Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A környezetmérnöki szakot...

A környezetmérnöki szakot mindenképpen érdemes otthagyni?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, ha nem hagyom ott, és három év múlva mosogatni fogok, akkor azért nem bocsátok meg magamnak, ha otthagyom, és mégis el lehetne vele helyezkedni, akkor pedig azért nem...

Még mindig nincs igazán jobb ötletem. A jelentkezést nem adtam be, át csak kevés helyre vennének át, ha egyáltalán... Abban nem vagyok biztos, hogy más szak jobban tetszene nekem.


Sokan mondják, hogy ha fellendülés lesz, akkor el lehet ezzel is helyezkedni. Nyilván akkor is csak igen kis hányadának, viszont már most látok lehetőségeket, mit lehet tenni, ha a kis hányadba akarunk kerülni.

Ha pedig tovább hanyatlik a gazdaság, akkor mással se lehet majd elhelyezkedni.

Ha a jelenlegi helyzet stagnál, akkor tényleg csak otthagyni éri meg a szakot.


Nem véletlen itt kérdezem meg, az interneten. Itt találhatok olyat, aki ezt végezte, vagy akinek ismerőse. Vagy aki ezt tanulja... Vagy aki HR-es. A való életben nemigen van ismerősöm, aki tudna segíteni.


Maga a szemlélet, amit ez a szakma átad, mert úgy érzem ad át, az tetszik. Ez az értékrend, felfogás tetszik. Igazából ez tart avagy tartana a szakon. Nomeg, hogy még mindig nincs jobb ötletem.


Szerintetek?


2013. júl. 3. 18:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
És, ha elvégeznél mellette egy hasznos szakmát, OKJ-t? Így mégsem kéne ott hagynod a szakot, amit szeretsz és abban is igazad van, hogy benne van a pakliban, hogy mégis csak lesz vele munkád. Nem lehet megjósolni, hogy 5-10 év múlva épp mire lesz szükség. De addig is ott lenne a szakmád, amivel dolgozhatsz. Ez így nem játszik?
2013. júl. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Elgondolkoztam ezen is.


Csakhogy így egyiket se tudnám odaadóan elvégezni a kettő közül.


Egy ilyen szakot, amin vagyok, úgy kell elvégezni, szerintem, hogy projektekben vesz részt az ember, ahol gyakorlati ismeretekre tesz szert; konferenciákra jár a kapcsolati tőke miatt; szakkollégium a plusz tudás és szakmaszeretet miatt; önkénteskedés a szakma szeretete meg a kapcsolati tőke miatt.


Emellett nincs idő szakmát végezni.

2013. júl. 4. 21:13
 3/21 anonim ***** válasza:

Ha fiatal vagy akkor minél előbb tiplizz erről a szakról?

Csak nagyobb cégeknél van remény,mint pl. a mol,de ilyen itt nem nagyon van és nem is fogsz jó keresni vele.Max. még közmű cégnél vagy vegyipari cégnél lenne esélyed,de lassan ezekből is annyi van mind a nyű(ontja ki a sok hülye iskola) és így már árnyaltabb a dolog...

2013. júl. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Ha tudod merre tovább akkor tipli..ha csak úgy majd lesz valami akkor maradj inkább.

Attól hogy szakmádban nem tudsz elhelyezkedni majd, még lehet állásod ahol követelmény egy diploma. Sőt tulajdonképpen szinte csak ilyen állások vannak manapság.

Persze jobb ha tényleg piacképes szakon végzel, de a kérdés hogy milyen szakok jöhetnek szóba nálad, mi az amit el tudsz végezni. Mert hiába piacképes egy gépészmérnök szak ha nem tudod elvégezni és kibuksz róla akkor a nagy semmi marad. Szóval a Te egyéni képességed és helyzeted is fontos. Ezt nem tudhatjuk.

2013. júl. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Tehát azt mondod, hogy ha fellendülés lesz, akkor se lesz szükség erre a szakmára?


Az a gond, hogy jobb ötletem nagyon nincs.


Szeretnék egyetemet végezni, mert szorgalmasnak tartom magam a tanuláshoz, viszont valami kétkezi(bb) dologhoz már sokkal kevésbé. Kétkezi dolgot szerintem sose látnék el szívesen és hatékonyan, pontosan.

A másik meg, hogy ha otthagyom, akkor 220.000 forinttal tartozom az államnak.


Egyetemi szakok között nincs olyan, amit egyértelműen kevésbé utálnék, esetleg szeretném és annak figyelembe vételével el tudnám végezni, hogy a nap 24 órából áll.

Szorgalmas vagyok, de egyáltalán nem egy jó agyú. A nehéz szakokat pedig...

2013. júl. 6. 19:38
 6/21 A kérdező kommentje:

Azt nemigen szeretném, hogy elvégzek valamit, és nem a szakmában dolgozom.

Tisztában vagyok vele, hogy szakmán kívül tudok dolgozni.

De szerintem elég megterhelő lehet.


Egyelőre úgy vagyok ezen a szakon, hogy nem volt jobb ötletem - és most sincs.

Viszont HA ezt elvégzem, akkor a végére elég elhivatott leszek. Már most érzem, hogy ez az egész dolog hat rám, érzékeny vagyok rá.

Nem fogom kibírni, ha környezetszennyezésről és annak megoldási módjairól tanulok, de sose dolgozhatok ebben.



Amúgy mennyire testközelből ismeritek a helyzetét a szaknak?

Ismerős / saját bőrön való tapasztalás alapján, vagy csak "ez is egy büfészak" elgondolás alapján?

Kíváncsi vagyok azért erre. :)

2013. júl. 6. 19:46
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Én csak ismerősön keresztül tudok róla valamit, végül lett állása olyan 4-5 hónapig kellett keresgélnie.(szakmában)

Egyik évfolyamtársam férje is környezetmérnök, de ő pl. könnyen helyezkedett el vele, elismert stb..most a 30-as éveiben jár, de sosem volt munkanélküli. Ha megszeretted ne törődj semmivel, végezd el..hidd el előbb utóbb lesz állásod vele.

2013. júl. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Én olyanokat hallok és olvasok itt is, cikkekben is, hogy 2-3 évig keresgél, és nem tud elhelyezkedni szakmában. Közben mosogat, esetleg protekcióval benyomják irodai asszisztensi munkára. Ugyanakkor van pozitív példa is, egyszer beszélgettem egy lánnyal, akinek van a szakmából két ismerőse, abból az egyik el tudott helyezkedni, meg egyszer beszélgettem egy sulinkban végzettel is (őt a gyakorlati helyére hívták vissza, üresedés volt).
2013. júl. 6. 20:14
 9/21 anonim ***** válasza:
Akkor ne cikkekből indulj ki, hanem próbálj meg egy gyakornoki programba bekerülni.
2013. júl. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Sok minden befolyásolja,hogy el tudsz-e vele menni.Feltételezem lány vagy.És nincs túl sok kapcsolatrendszered.Javíts nyugodtan,ha tévednék!Ez egy újkeletű mérnöki szak,kb. a műszaki menedzser szintjén van.Büfészaknak egyáltalán nem nevezném,de nem egy info vagy gépész ami szivatás végig.Büfészak a sok btk,gtk(pü,számvitel,gazd.elemző kivéve),művész jelegű és hasonló semmitmondő nevekkel tűzdelt szakok.Mivel a környezetvédelem iránt van érdeklődés,ezért felkapott lett,de a legtöbb cég úgyse fordít rá túl nagy hangsúlyt...Azt azért tudnod kell,hogy a világ nem úgy működik,ahogy a sok 18 éves elképzeli,hogy semmi meló,meg himi-humi aztán fizetnek.Egy gépész egész nap tervez,egy infós 12 órában programoz,egy építős kinn van talpon a terepen és szervez,méretez,tervez,egy pénzügyes elemez,kalkulál nem kevés adattal...Először tisztáznod kéne magadban,hogy mit akarsz csinálni az életben,kitűzni a célt és persze reálisan,mert noname szakokból van rengeteg,meló anáál keveseb...Térképezd fel a piacot és látni fogod mik futnak manapság.Ezzel esetleg építőipari vagy vegyész szak felé lehet elindulni,Vegyészről nem kell részleteznem,építőmérnökként pedig közmű cégnél pl..Én is nagyon szeretnék elhelyezkedni a legnagyobb szennyvíztisztító telepnél...Ha tényleg fiatal vagy és nagyon nem szereted vagy nem megy,akkor mindenképp válts.Később a fejedet fogod verni a falba,ha nem fog érdekelni...Egy gtk-t érdemes megpróbálni és banknál is tudsz vele melózni(pénzügyesként) vagy gazd.elemzőt...Ezek per pill elég jó szakmák.De alényeget utoljára hagytam:egyik diploma sem ér egy kalap sz4rt se,ha nincs kellő gyakorlatod...Környezetmérnököknek nem túl sok gyakornoki hely van.Sajnos.Hali!
2013. júl. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!