Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyiket tanulnátok inkább?...

Melyiket tanulnátok inkább? Informatikát, vagy gazdaságtudományt?

Figyelt kérdés

El kéne döntenem végre, hogy milyen fakultációt veszek fel. Összesen kettőt lehet egyszerre felvenni, az egyik tuti, hogy a matek lesz, a másiknál pedig nem tudok dönteni. Kémia vagy irodalom között vacillálok. Gondoltam az informatika fakra, de ott kb. csak World-ot, Excelt, meg Power Pointot tanulunk meg kezelni, nem fognak semmi érdekesre megtanítani. Szóval az irodalmat akkor szeretném felvenni, ha a későbbiekben gazdaságtudományra megyek, viszont arra is gondoltam, hogy lehetnék ilyen 'info-bionikus' szerűség, amihez programozás és biológia/kémia is szükséges. (azt hallottam, hogy ilyesmi embereket gyakran keresnek külföldön) A biológiát sajnos sehogy nem tudom most felvenni, de nem is baj, mert abból megmarad az alap heti 2 órám. Viszont ha a kémiát most nem veszem fel, a következő 2 évben nem fogják tanítani (most megyek gimnázium 3. osztályba). És természetesen a sima irodalom is megmarad, ha nem veszem fel faknak, csak kevesebb óraszámban.

Nem tudok dönteni. Ti mit tennétek a helyemben?



2013. aug. 31. 00:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Én az informatikát ajánlom. Hogy miért? Mert sok szaknál elfogadják matek mellé, de a matek + irodalom kombinációt nem annyira. A matek + kémia is kevesebbnél, mint egy matek + informatika párosítást. Az általam ajánlott kombinációval akár kertészmérnöknek, agrármérnöknek, gépészmérnöknek, és bármilyen természettudományos képzésre, persze informatika szakokra is jelentkezhetsz. Egy jó középszintű érettségi se rossz, de egy kis plusz szorgalommal megtanulhatsz programozni (érettségis szinten nem nehéz megtanulni) is, és akkor mehetsz emelt informatika érettségire is.
2013. aug. 31. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Matek irodalom párosítást szerintem semmiképpen ne. A két tárgy teljesen más.
2013. aug. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
infó
2013. aug. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Miért más? A gazdaságtudomány bizonyos ágaihoz jó kommunikációs készség is kell, nem csak matek.

Az a baj, hogy egy olyan tanár tanítaná az irodalmat, akit nagyon szeretek, ezért vacillálok. Szóval ha a kémia nem eget rengetően fontos az info-bionikához, (vagy egyéb hasonló ágakhoz), akkor nem feltétlen venném fel.

2013. aug. 31. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!