Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakmunkásból megérné átmenni...

Szakmunkásból megérné átmenni szakközépbe? Zalaegerszegen

Figyelt kérdés

Most lettem 10.-kes szakmunkásba járok(burkoló), és sokat gondolkodtam rajta hogy át megyek szakközépbe infora.


Előre is köszi a válaszotokat :)



2013. aug. 31. 11:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Általában a szakmunkások sokkal másabbakat tanultak. Mindenből csak úgy átszaladnak mert ugy nekik pl:. matek magyar 9-10be van. Sok mindent így nem tanítanak. Pl: nálunk van szakközép és szakmunkás. Szakmunkásba sin cos ig eljutnak. 9.be jó formán összeadás kivonást csináltak. Magyarból meg olyanokat amik tényleg a legfontosabbak. Így szerintem ezekből a tantárgyakból is lenne egy kis elmaradásod. Nem beszélve arról, hogy vannak neknk más tárgyaink is. Nem tudom, hogy nálatok, hogy van szóval én általánosságba írom. Pl:. sok szakmunkás szakon nincs biosz fizika és a társai hanem term.ism van. Ez megint plusz gondot okozhat mert elég nehéz szokott lenni.

De nem megyek bele a többi tantárgyba, hogy milyen elmaradások lehetnek.


Ja és az infoval kapcsolatba. Utána érdeklődték, hogy milyen tantárgyaik vannak. Nem biztos, hogy olyan jó és könnyá lehet. Mert officeos órák még okék. De sok szakközepes info szakon /sőt szinte minden/ tanulnak pl:. programozni ami nem a legkönnyebb tárgy. /nekem sokszor az okozta a legtöbb fejtörést pedig nem szakmunkásból jöttem el hanem kapásból felvettek és állítólag huzalmam is van hozzá/ Ha tanultak akkor meg különbözetit is kell tenned. Amin általában nem szoktak olyan nagy dolgok lenni. /11. be csatlakozott be hozzánk egy srác őt ezzel nem piszkálták csak azzal az elmélettel ami9.-be kértek és ezért oda volt of., hogy milyen jó stb mert azt 4 esre elmondta hát mit ne mondjak szenvedés volt neki mert nem volt hozzá feje/

Viszont van olyan ismerősöm aki szakmunkásból átment 10.-es lett volna ott és 9.-be ment át ugyanígy infora. Mert az úgy könnyebb, hogy teljesen előről egy olyan osztályba akik frissen kerültek össze. És neki meg könnyen megy.

2013. aug. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szerintem válts! Vagy járd végig a szakmunkást és utána tedd le két év alatt az érettségit, utána is tudsz gondolkodni, hogy mi szeretnél lenni. Nekem is burkoló a szakmám, de a kihelyezett gyakorlati helyen semmit nem tanítottak meg velünk Zalaegerszegen. A burkoló szakmával annyit érek, mintha 8 általánost jártam volna. Dolgoztam a szakmában amúgy, de készülsz fel ott reggel sötétben kezdesz, este sötétben teszed le a szerszámokat. A Flextronics ezen szakmának a gyűjtőhelye.
2013. szept. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!