Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mik a személyes tapasztalatok...

Mik a személyes tapasztalatok az emelt szintű történelemmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Elsősorban azoktól kérdezem, akik már átestek a dolgon.

Mire lehet számítani?

Mennyire nehéz?

A szóbelit találtad könnyebbenek vagy az írásbelit?

Hogyan sikerült?

Mennyit tanultál rá?

Esetleg jó tanácsokat, tanulással kapcsolatos ötleteket is szívesen elfogadok.

Csak októberben fogok érettségizni belőle, de valahogy már most izgulok, pedig nagyon szeretem.



2013. szept. 1. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem 80%-os lett. Sokat tanultam rá, de sajnos kicsit elkéstem vele, így sok anyagrészt csak felületesen tudtam.

Általánosan azt tudom mondani, hogy nem nehéz készülni rá, mert konkrét a követelmény. A négy Száray-könyvből készültem egyébként, azok jók nagyon. Arra lehet számítani, hogy nagyon részletes tudás kell, de nem kell belegebedni a tanulásba, csak napi szinten kell foglalkozni vele. Az atlaszt tanuld meg használni, nézd meg, mi az, ami benne van, és mi az, ami nincs - tehát mit tudsz hasznosítani pl. egy esszénél (mert ugye csak ott, és szóbelin használhatod). Évszámokat kell nagyon tudni.

Nekem a szóbeli volt a könnyebb, mivel ott kevesebb a tétel, sokkal kevesebb dolgot kell átnézni, így részletesebben meg tudod tanulni. Nem volt olyan tétel, amit ne tudtam volna maxpontosra, amikor szóbelizni mentem (most előző év végén). Érdemes beszerezni kidolgozott szóbeli tételes könyvet, sokat segít a rendszerezésben.


Én amondó vagyok, mindennap foglalkozz vele valamennyit, ne érjen meglepetés, készülj fel minden témakörből átfogóan. Sajnos ez egy ilyen műfaj, mármint a töri emelt, sokat kell tanulni. A jó tanácsom pedig az, hogy nagyon figyelj oda arra, mit kérnek az esszéfeladatokban, mire kell fókuszálni, mi a kérdés! Oldj meg korábbi feladatsorokat is! És amikor választanod kell majd az írásbelin az esszétémák közül, a hosszúesszéket választ ki először, azok legyenek mindenképpen olyanok, amiket 100%-osan tudsz!


Hajrá!

2013. szept. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
emelt törin nincs konkrét szóbeli tételsor. pont az a lényeg,hogy bármit kérdezhetnek. Az ELTE-s könyv alapján lehet következtetni,hogy mely témakörök lesznek érintve az adott évben,de ennyi az össz infó a szóbeliről.
2013. szept. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kedves második, te ezt honnan szülöd?

Jó, persze, "konkrétan" tételek nincsenek megadva, de a témaköröket teljesen pontosan, és viszonylag hamar közzéteszik. 30 "témakör" van, ezekhez általában 1-2-3-4 tétel tartozhat. De egyébként nem egy nagy nehézség kikövetkeztetni, hogy milyen tételek jöhetnek szóba egy-egy témánál...

2013. szept. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
onnan "szülöm",hogy 2011-ben vizsgáztam. És a történelem tanárom emelten vizsga elnök elég régóta, tőle van az infó. Ő bontotta nekünk a 30 témakört átlag 8-10 tételre és azt mondta,hogy még ez is csak vázlat szerű lesz. Ami késöbb be is igazolódott,amikor azt kérték tőlem,hogy nevezzem meg azt a német írót és idézzek a művéből (ha lehet németűl),aki Széchenyi Stádium című művére írt válasz művet. Na ezt tuti nincs bele írva egy tételbe sem... Vagy volt olyan,aki '56-ot húzta és Ákos 1956 című dalából idéztettek vele a végén, mondván ez napjaink történelme ill. '56 hatása. ez sem nagyon található egy tételben sem szerintem. Tehát tényleg bármit kérdezhetnek. Kedves kérdező téged pedig nem elilyeszteni akarlak! Az egyik legjobb dolog a történelem,de készülj fel,h emelten nem biztos ,h elég a törzs anyag. Nézz utánna a források és az érdekeségeknek,így tuti menni fog..:)
2013. szept. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor eléggé megszívtátok a szóbeliztető tanárokkal szerintem... Nálunk 20 emberből senkinek nem voltak ilyen gondjai a szóbelin, mi teljesen fel voltunk készülve, mármint nem ért minket semmi ilyesmi meglepetés.
2013. szept. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Minket sem ettek meg szóbelin,csak a végére kaptunk egy ilyen "szupi" kis bónusz kérdést....:)
2013. szept. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Azta...ez elég durván hangzik o.O mármint ezek a bónusz kérdések...

Hát én erre nem tudtam volna választ, azt még talán megmondom, hogy ki volt az a német aki válaszolt a stádiumra, de hogy magamtól ideézzek belőle...ráadásul németül...Soha nem is tanultam németet, kiejteni se tudtam volna o.O Téged jól megszivattak akkor. Remélem velem nem lesznek ilyenek.

2013. szept. 4. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!