Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mivel járok jobban? Ha egy...

Mivel járok jobban? Ha egy emelt magyar érettségit hármasra vagy négyesre csinálok meg, vagy ha egy középszintűt ötösre?

Figyelt kérdés
Ez az utolsó évem, végzős vagyok. Tavaly jártam magyar faktra, de úgy igazán nem mélyedtünk bele. Nem tudom, hogy ha most belevágnék, hogy sikerülne. Úgy érzem, egy középszintűt hamarabb megírok ötösre, mint egy emeltet, de nem tudom melyik érne többet.
2013. szept. 2. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Emelt szintűnél már 45 %-tól jár a plusz 50 pont továbbtanulásnál.

Én viszont nem ajánlom a magyar emeltet. Ha meg nincs rá szükséged, akkor végképp :(

2013. szept. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igazából szükségem lenne, a másik emelt tárgyam az angol lesz. De ahogy számolgattam, jól jönne még valahonnan plusz pont.

Most eszembe jutott, hogy ha bevállalnám az emeltet, a nyelvtanra keményen rá kéne gyúrnom. Alig voltak nyelvtan óráik, a legtöbbször irodalom volt helyettük. A tankönyveket is csak dísznek vettük meg... Nem tudom mi lesz most így utolsó évben, a tanárunkat ismerve mindenki önszorgalmán fog múlni a siker.

2013. szept. 2. 21:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Eléggé húzós a magyar emelt, én a nyelvi emeltemre nem is készültem a magyar mellett... Bár mondjuk a nyelvre gyúrtunk suliban, sajnos a magyar annyira nagy anyag, hogy tanárral is lehetetlen átvenni mindent.
2013. szept. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Számolgattam egy kicsit, arra jutottam, hogy 400 pontot összeszedek ha csak középszintű érettségit teszek magyarból. Elég lesz az angol emelt. 400 pont meg már remélem, hogy elég lesz, ha idén 385 volt a minimum azon a szakon, amit kinéztem.
2013. szept. 2. 22:16
 5/8 anonim ***** válasza:
Milyen szakra szeretnél menni?
2013. szept. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ELTE-BTK, Szabad bölcsészet, azon belül művészettörténet.
2013. szept. 2. 22:37
 7/8 anonim ***** válasza:
A töri emelt is jó hozzá, az inkább befogadhatóbb. De nem akarlak lebeszélni, úgy cselekedj, ahogy a belátásod szerint a legjobb. Ja és csak az ELTE :D
2013. szept. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Töri emeltről már lekéstem, egy év alatt sajnos nem hoznám be 2 év emelt anyagát... Meg arra nem is fektettem akkora hangsúlyt eddig, magyarból jobb vagyok. :)
2013. szept. 19. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!