Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz a magyar emelt...

Mennyire nehéz a magyar emelt szintű érettségi ahhoz mérve, hogy a középszintűt 57%-osra teljesítettem?

Figyelt kérdés
Két éve érettségiztem, majd elmentem egy OKJ képzésre amit idén fejezek be. Viszont eközben ugye megváltoztattak a fejesek egy két dolgot a továbbtanulással kapcsolatban, így kötelező emelt szintű érettségit tennem hogy arra a szakra mehessek amire szeretnék.. anno 57%-osra írtam a közép magyart. Igazából nekem most, elég lenne az is, hogy átmenjek, hiszen a pontok sem számítanak (fizetős lett a szak) illetve csak teljesítenem kell azt a kritériumot hogy van egy emeltem. (2 éve ugye már nem tanultam magyart se.. :( ) Mennyire lehetetlen és mennyire nehéz?

2013. jan. 11. 10:43
 1/4 anonim válasza:
100%

Én tavaly tettem le az emelt magyart, és szerintem elég nehéz volt. A szövegértés emelten többnyire úgy kérdez rá dolgokra, hogy nem tudod a cikkből kiírni a válaszokat, a tanulmányaidra kell hagyatkozni. Sokszor volt olyan is, hogy évszámra pontosan kérték szerző és kötete megjelenését, vagy a nyelvemlékeinket kellett sorrendbe rakni. Ezen kívül mindhárom esszét kötelezően meg kell írni, ami általában egy két oldalas novella vagy verselemzés, egy másfél oldalas reflektálás, és egy fél oldalas egyéb feladat.

Nem teljesíthetetlen, de szerintem, ha 57%-ra írtad a közepet, akkor emelt előtt tanulj rá még legalább egy évet.

2013. jan. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
És irodalomtörténeti műveket is kérdeztek szerzővel együtt.
2013. jan. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Necces a magyar emelt.

Érdemes megnézni az írásbelinek a felépítését! 40 pontot ér a nyelvi műveltségi feladatsor, amiben aztán tényleg mindent kérdezhetnek (nyelvtan, irodalom is), ráadásul csak kis része oldható meg az ott lévő vers vagy szöveg alapján.

A többi 60 pont pedig szövegalkotás. Ez megint necces, hiszen ezek javítása nagyon nagyon szubjektív, tehát a javító tanártól függ, hogy hány pontot ad rá. (Csak példának írom, egyik volt évfolyamtársamat, aki fellebbezett, és +10 pontot kapott (Úgy, hogy az írásbelin összesen 100 pont érhető el!). Na, hát ennyire két különböző módon tudja javítani két tanár.) Ez egyébként a nyelvi műveltségi feladatsornál is számít, csak kisebb mértékben!


Szóbeli már kevésbé vészes, ott tudsz célirányosan készülni, bár ott is függ a pontszám és értékelés az adott tanártól. De hát nyilván szóbelire is tanulni kell ezerrel.


Mondjuk, ha tényleg elég a kettes, akkor min. 25% kell, ami nem nehéz. De ugye 10% kell minimum szóbelin, és írásbelin is.

2013. jan. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A rémhírek eloszlatása érdekében, minden nehéz ha nem készülsz rá.

Nekem remek magyar faktos tanárom volt és heti 7 órában tanultuk a magyart, rengeteg plusz feladat, minden évben oktv, versenyek, és otthon is készülni kellett.

Én nagyon sokat tanultam rá tudom, még szóbelire is, de az írásbeli 86 pontos lett, úgy,hogy azért nem haltam bele, ugyanúgy buliztam hétvégente meg minden.

Szóval ha készülsz, meg vannak önálló gondolataid, akkor nem olyan vészes ez :)

2014. jún. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!