Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen fősulit/egyetemet...

Milyen fősulit/egyetemet válasszak?

Figyelt kérdés

Nem ismerem a fősulikat, a szakokat pedig szinte elig értem hogy mi mit takar...


Kereskedőnek szeretnék tanulni, akár könyveléssel egybekötve. Két nyelvvizsgám van, a nyelveket is szeretem, gimibe járok még.

Ehhez keresek valami szakot, sulit ahol ezt tanitják Pesten vagy Pest környékén.

Nem vagyok rossz tanuló, de ha fizetős képzés van abból vagy magas a ponthatár az sem baj, mert tudnánk fizetni a sulit. De nem szeretnék valami betegesen nehézés neves suliba se menni, elég lenne nekem valami közép kategóriás is.

OKJ-n nem gondolkozok,olyat nem akarok csinálni.


Valami ötlet, tapasztalat? Bármi jöhet :)


2013. szept. 4. 18:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Bpn a BGF-en nézz körül szerintem, hogy milyen képzéseket indítanak. (vagy felvi.hu, ott leírják, hogy 1-1 szak nagyjából mit takar, hol indul képzés, és hol tudsz vele elhelyezkedni)
2013. szept. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem gazdasági suli kéne pl a corvinuszon
2013. szept. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha tényleg jó tanuló vagy és tudtok fizetni is, akk ne köztes megoldást keress, hanem vagy a BGF-re vagy a BCE-re menj. Ha ahogy írod kereskedés vagy könyvelés érdekelne, akkor gazdálkodási és menedzsment vagy pénzügy és számvitel. A psz nehezebb, de több helyre jó és úgy tapasztalom,h mélyebb tudást ad a nevéből adódóan pénzügyben és számvitelben, már ha normálisan csinálod és nem linkeskedsz :D A gazdmen szerteágazóbb, kb minden suliban más szakirányokat hirdetben az alapképzésen belül.
2013. szept. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Felesleges összehasonlítani a 2 szakot, mert ha nem is teljesen, de más. Amúgy nem tudom mi ez a nagy hype gyk-n(lelkes hallgatók) a bgf körül de kb. zskf szinten van, olvastam operatív tantervet meg halottam tapasztalatokat és nem hinném, hogy olyan húde jobb lenne a zskf, kjf, edutus, bkf kombónál főleg, hogy az oktatók ezek az intézmények között járkálnak át. Gazdmen.-nél szakirányfüggő, logisztika, kontrolling elég jók a psz-el könnyebb elméletileg elhelyezkedni csak ez a könyvvizsgáló segéd meg számviteli cucc nem biztos, hogy bejönne neked a leírtakból, a pénzügy elég érdekes is lehet főleg a befektetés elemzés része.
2013. szept. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ajjajj megjött egy Corvinusos? :D

Hát azért én említeném az általad felsoroltak szintjén a BGF-et. A ZSKF olyan, mint a zs-kategóriás filmek, BKF-en a vendégelőadó VV Alekosz, az Edutus meg iskola egyáltalán...? :D

2013. szept. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bkf-en ha jól nézem vendégelőadó volt a Csernus is meg a Puzsér is, oda legalább azt is hívnak nem úgy mint a bgf-en:DDD(de szerintem ezek a kommunikáció szakosoknak szól, nem az üzletinek), és ebből leírod azt iskolát, hogy ott bohóckodott egy órát az alekosz? A Harvardon meg a PSY volt... Hasonló kategóriájú majom. Akkor most a bgf jobb mint a harvard?:D
2013. szept. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem, de olyan embert meghívni vhová, aki az égvilágon semmihez sem ért, csak a magamutogatáshoz, tehát egy celebet, az mindennek a legalja az én szememben és sztem nem vagyok ezzel egyedül.


"Csernus is meg a Puzsér is, oda legalább azt is hívnak nem úgy mint a bgf-en:DDD" Emlékeim szerint tavasszal a Krizsán kontra Csernus "szópárbaj" egyik állomása a PSZF volt.

2013. szept. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Na szóval, én a HFF-re jártam, utolsó évben már a bkf kara volt de ez semmit se változtatott, ugyanazok a tanárok maradtak. Javaslom nézz meg markmyprofessoron pár helleres tanárt (szintén bkf-es találmány amúgy, kezdheted mondjuk a gazdasági jog vagy mikro, makro tanárokkal, akkora szop@tást egy bgf-es tanár se rendez, le ahogy unokatesómtól hallom) mielőtt minden kérdés alá odahányod ezt az alekosz témát(látom már jó párnál megtetted, megy a más intézmény lejáratása a nagy semmi alapján csak gratulálni tudok neked) Egyébként nem az iskola hívta meg az alekoszt, egyik tanár ismerőse volt és a hallgatók se örültek neki akárcsak a hajdú petinek se(tüntettek ellene)amúgy meg a vendégek alapján megítélni az iskolát elég nagy primitívségre utal. Bár ti BGF-esek már a BCE nél is nagyobb rangúnak képzelitek magatokat azt észrevettem már :D Unokatesóm jár a külkerre és megnéztem a jegyzeteit és garantálom neked hogy nem folyik ott se semmivel se extrémebb vagy luxusabb oktatás mint annó a HFF-en vagy bkf hftgk-n. Ott legalább van ingyenes nyelvoktatás és karriercentrum ami nem egy utolsó szempont, modern a suli, kulturáltak a körülmények...
2013. szept. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, csak a BKF-en van az a nagy szopatás, máshol minden tanár/tanszék jófej meg minden.
2013. szept. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezzel most meg is hazudtoltad saját magad mert minden sulin van szop*s, felesleges egymásra a sárdobálás. Amúgy ezt a hiper szuper menedzserképzést nem hiszem, hogy annyira máshogy tanítják különböző sulikban, ha odakerülsz a melóhelyre úgyis a személyes kompetenciáid fognak számítani nem a papírod.(szomorú, de így van....tapasztalat)
2013. szept. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!