Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri latin nyelvet tanulni,...

Megéri latin nyelvet tanulni, ha valószínűleg nem fog kelleni semmire?

Figyelt kérdés
Nem leszek orvos, és nagy valószínűséggel jogra sem megyek. Nem tervezek semmit a latin nyelvvel, viszont az iskolámban jelenleg van lehetőségem felvenni fakultációnak. Szerintetek megérné csak úgy a 'semmiért' tanulni? Elég szép nyelvnek tartom, de így is sok a tanulnivaló. De gondolkodom, hogy esetleg bevállalom ezek ellenére is. Szerintetek?

2013. szept. 4. 21:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne. A latin baromi nehéz, sok tanulnivaló mellett meg csak teher lenne. Rengeteg ragozás van benne, aminek a begyakorlására sok-sok időt kell szánni. Érdekes és szép nyelv, nekem is tetszik, különleges tudással rendelkezik, aki tud latinul, de szerintem inkább válassz mást.
2013. szept. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%

Persze h megéri! Nem lehet patika mérlegen méricskélni h mit éri meg tanulni. Ilyen alapon nem elég csak a felvételi tárgyakat tanulni..a többiből mindenki maradhatna analfabéta. hova vezetne az.

A műveltség nem kifejezhető pénzben, de nélkülözhetetlen egy jó álláshoz.

2013. szept. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

A fakultációs lehetőségek csoportokra vannak osztva (A, B, C), és csoportonként egy faktot lehet felvenni, összességében pedig kettőt. Én a B-ből már felvettem egyet(irodalom), de mellé semmi mást nem szeretnék. Aztán megláttam a latint az A csoportban. Ezen kívül semmilyen más faktot nem találtam érdekfeszítőnek. Már tanulok oroszt, abban is sok a ragozás, egyébként meg nincs rossz nyelvérzékem. Félreértés ne essék, profi sem vagyok, hanem inkább átlagos. :D

Szóval azt mondod, ne... Azért gondolkodom még rajta, persze nem fogom elhamarkodni. :) Jöhetnek más vélemények is.

2013. szept. 4. 21:41
 4/17 A kérdező kommentje:

Hopp, közben jött még egy válasz. :D

Tetszik a hozzáállásod. :) Természetesen egyedül fogok dönteni, csak kíváncsi vagyok mások véleményére. Holnap lesz az első óra, és van egy osztálytársam, aki már felvette. Jövőhétig még dönthetek a faktokról, szóval majd nála is rákérdezek, hogy milyen volt így elsőre. :D

2013. szept. 4. 21:45
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Nekem is jó a nyelvérzékem, én is imádok nyelveket tanulni. :) Lett volna esélyem latinul is tanulni. De úgy gondolom, hogy ha már faktokat vesz fel az ember, akkor 1-2 éven belül eljut az érettségihez is. Érettségi előtt meg bőven van mivel foglalkozni, ha meg (ahogy írtad is) nem tervezel komolyabban semmit a latinnal, akkor csak elvenné az idődet. Ha érdekel a nyelv, utána is nekiállhatsz még megtanulni, talán az egyetemen is lesz rá lehetőséged. De ha úgy érzed, hogy mindenképpen meg akarod tanulni már most, akkor hallgass a belső hangra. :)
2013. szept. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Hát most lettem 3.-os, és év végén le lehet adni/fel lehet venni fakultációkat. Szóval idén még úgysem készülünk olyan keményen semmilyen érettségire, egyszóval megcsinálhatnám, hogy felveszem, tanulom egy kicsit, aztán max leadom jövőre. :D Mindegy, várok még egy kicsit a döntéssel. Már régen vonz ez a nyelv, szerintem csodaszép, de annyit azért mégsem ér, hogy fontos dolgoktól vegye el az időmet. Na majd csak lesz valahogy, pár nap múlva úgyis döntenem kell. :D
2013. szept. 4. 22:30
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha te örömödet lelnéd a latin nyelv megtanulásában, és bele is fér az idődbe, akkor szerintem nyugodtan belevághatsz:):):)
2013. szept. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%
*ha ez hiányzik a boldogságodhoz:)
2013. szept. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
48%

Csak hogy stílusos legyek (én a 2-es válaszoló vagyok)

Non scholae, sed vitae discimus.

Márpedig művelt ember latin tudás nélkül nincs. (még el nem felejtem nem csak ragozni tanulsz, ha latint felveszed, hanem római állam berendezkedését, római kultúrát, némi klasszika filológiát) Persze ezeket érintőlegesen, de alapnak nagyon jó. Ókori irodalmi műveltség sem árt, azt is latin tudáson keresztül éred el ha az irodalom érdekel.

2013. szept. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Új válaszoló vagyok:

Persze, hogy megéri. Azonkívül, hogy ösztönösen vonz téged, rengeteg haszna van.

Pár évi tanulás után jobban átlátod bármilyen más nyelv szerkezetét, és ezen az alapon könnyebben tanulod a többi nyelvet.

2013. szept. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!