Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg igaz, hogy a munkaügyi...

Tényleg igaz, hogy a munkaügyi hivatal rak be valami tanfolyamra, akkor havonta kapok bizonyos összeget a tanfolyam elvégzéséért?

Figyelt kérdés
2013. szept. 5. 17:18
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagyis pontosabban amíg csinálom a tanfolyamot addig kapok havonta valamennyit?.
2013. szept. 5. 17:19
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, mivel sok tanfolyamuk mellett nem tudnál dolgozni (van, hogy minden hétköznap van egész délelőtt pl.).
2013. szept. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Melyiket érdemes elvégezni és meddig tartanak?

Ugyanannyi pénzt adnak mindegyiknél?

2013. szept. 5. 18:08
 4/8 anonim ***** válasza:
Mindegyiknél ugyanannyit szerintem (régebben így volt). Én egyszer egy szakács tanfolyamra jelentkeztem (nem engem választottak), az gyorsított volt, minden hétköznap 6-8 óra, de már fogalmam sincs meddig tartott volna, de szerintem fél év. Múltkor hallottam két hónapos valamilyen tanfolyamról is. Nem tudom, mit érdemes elvégezni, a szakács meg az ács biztos hasznos, de a szaunakezelő nem hiszem.
2013. szept. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Annak idején úgy emlékszem havi 45000 körül járt volna, meg persze fizetik az utazást is.
2013. szept. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én 2011. decemberétől 2012. novemberéig végeztem így a Gépi Forgácsoló szakmát. Havi 35 ezret fizettek (ez persze függ a jelenléttől is) és támogatják az utazásod 90%át is. Mellesleg az effajta képzések egyenlőek a sza..al, a képző intézetek felveszik az uniós pénzeket és azt a részét is zsebre vágják, amit effektíve a tanulókra kellene költeni. MI is 3-4 centi hosszú (ami k..va rövid) agyonkopott esztergakésekkel dolgoztunk ami balesetveszélyes, míg a szekrénybe be voltak állítva kilószámra a vadi újak. Sok sikert!
2013. szept. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Képzési támogatásként a regisztrált álláskeresőnek:

keresetpótló juttatás (ez elvileg a minimálbérnek megfelelő összeg a képzési időre), és képzési költség adható.


De részletekért mindenképp a lakóhely szerint illetékes munkaügyi kirendeltséget kérdezd meg.


Ha egy támogatott képzés nem olyan minőségű, mint egy önköltséges, az valószínűleg azért van, mert egy ilyen képzést megtartani mindig nagyon drága mulatság, akkreditáció, ezernyi papír, illetékek, regisztrációk. Igazából ilyen szarokra "elmegy" a pénz fele. De mivel piaci áron kell vállalni, így nem marad már túl sok pénz az oktatásra. Sajnos...

2013. szept. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
En most jarok epp, 36.000 huf altalaban kezhez 32.ooo korul, de fugg a hianyzastol. engem az erdekelne, hogy kozos megegyezessel megszuntetheto-e a szerzodes ?
2013. okt. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!