Szerintetek is elmarad a legtöbb fajta oktatás színvonala attól amit a XXI. században elvárhatnánk?

Figyelt kérdés
2013. szept. 6. 06:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Mit várnánk el?
2013. szept. 6. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem annyi a bajom a magyar oktatással, hogy rettenetesen elméletközpontú. Oké, én BTK-s vagyok, tehát itt másmilyen aligha lehetne, de sok mérnök meg TTK-s ismerősöm panaszkodik, hogy elméletben tudnak mindent, gyakorlatban viszont semmit.
2013. szept. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Elmarad nagy ívben.Amit legelsősorban elvárnék, hogy azt oktassák és úgy, ahogyan az a felvétel előtt be lett harangozva és a költségek is úgy legyenek!Ennek ellenére az iskolák zöménél csak anyag reklám megy, hogy miért érdemes oda menni, aztán kiderül, hogy homlokegyenest más van, mint amit igértek!Mi most léptünk bele pont megint egy ilyenbe!Ingyenes nyelvvizsgáról volt szó, erre miután befizettük a reg, díjat és megkezdődött a tanév, pár nap múlva bejelentik hogy a tanulónak kell nyelvtanárról gondoskodnia és a vizsga is pénzbe kerül.Nyilván mindenki olyan suliba iratja a gyermekét, aminek a költségét ki tudja gazdálkodni, tehát előre tudni kellene, mire számíthatunk anyagilag.Aztán jön a hideg zuhany..Angol magántanárt meg honnan akasszunk le?az is drága.Ez minden csak nem színvonal, tipikus magyar sunyi módszerek.És ez is bomlasztja az oktatást, mert pl ebből a suliból is csoportban mennek el, nem tetszik nekik.

Másik a tanári hozzáállás.Olyan menjen tanárnak, aki arra való.Hisztis, idegbeteg, személyiségzavaros nem oda való.Mégis tele vannak ilyenekkel is az iskolák.A pedagógusokat miért nem szűri pszichológus, mielőtt alkalmaznák??

Magyarán az egyre emelkedő oktatási költségekért gyakran sz@rt kapunk.És nem tudom, minek kell az égig emelni a tandíjakat, mikor a legtöbb frissen végzett úgyis kitörölheti a fenekét a papírjával.

Itt összességében minden a béka segge alatt van!

2013. szept. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3: mondjuk azért azt gondolhattátok volna, hogy itthon semmi sincs ingyen, meg úgy sehol, szóval az ingyen nyelvvizsga eléggé parasztvakítás...
2013. szept. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én elsősorban arra lettem volna kíváncsi, hogy a megszerzett tudás mennyit ér? Mennyire lehet használni az életben? Erről nem sokat írtatok, de egyet értek veletek az iskola/egyetem inkább egy nyúzógép. Igazából nem ad semmit, de sok mindent elvesz nem csak pénzt hanem időt, energiát, képességeket. Több országban, olyanokban ahol kisebbek az adók ingyenes az oktatás.


Kedves második válaszoló, én TTK-s voltam, ott sem tudnak mindent az emberek elméletben mert egyáltalán nem oktatnak jól elméletet de rettenet sokat próbálnak leadni, olyan dolgokat amiket a tanárok sem értenek.

2013. szept. 6. 16:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Az egyik baj, hogy nehéz igazi, használható tudást szerezni úgy, hogy a tanárok zöme csak ledarálja a tananyagot, pontosabban a temérdekek bemagolni valót,aminek 90%-a felesleges információ, az életben nem valószínű hogy szükség lesz rá.Inkább azt kellene tanítani, amire a gyakorlatban valóban szükség lesz, de azt sem rohamtempóban, mintha közben üldözne a tatár.


Ha mégis sikerül tudást szerezni, elvégezni az iskolákat, egyetemet, az is sokaknál semmit nem ér, mert nem találnak munkahelyet.A papír mellé ugyanis még protekció is kellene!Mert mi kell a munkáltatóknak?Legyél 20 éves, min 5 év szakmai tapasztalattal,diplomával, de azért ne legyél túlképzett se.

Ismerek frissen végzett fiatalokat, érettségijük, diplomájuk vagy egyéb képzésük van és így sem kapnak normális munkahelyet.Konyhára akarják küldeni őket dolgozni, de oda nem veszik fel őket, mert ahhoz meg túlképzettek.

Itt egyedül a jó ismeretségnek lehet értéke, ha van valakid, aki jó helyre betud dugni.



Annak a sok eszűnek pedig, aki azzal jön, hogy "semmi sincs ingyen"...

A korrektség meg a becsületesség tudod, ingyen lenne.Hamar kiderül, ha efféle parasztvakítással, üres igéretekkel próbál egy intézmény diákokat fogni, nagyot koppanak, mikor már év elején búcsút mond a fél iskola!A rossz hír pedig gyorsan terjed, majd 1-2 év múlva bezárhatják a kaput, mert a kutya sem fog oda jelentkezni, már így is elég kevés volt a jelentkező.Aztán majd nem lesz kit lehúzni.

Ennek a dolognak egyébként jogi oldala is lenne ugyebár,mert a jelentkezők kapnak szerződést, ami a fizetnivalókat is tartalmazza, csakhogy abban sincs megemlítve, hogy a nyelvvizsga külön pénzbe kerül.A szóbeli tájékoztatásban egyértelműen kijelentették a beiratkozás előtt, hogy a tandíjon felül más költség nem lesz!Ez megtévesztés, szerintem akár meg is rúghatja a suli a bokáját, ha egy szülő veszi a fáradtságot és ebbe a dologba hivatalos úton is beleköt!

2013. szept. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!