Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen fajtájú és hány éves...

Milyen fajtájú és hány éves lovat/lovakat célszerű venni oktatólónak?

Figyelt kérdés
Az biztos, hogy herélt és/vagy kanca lesz, de hány éveset és milyen fajtájút érdemes venni? Tudom, hogy a jelleme is nagyon fontos, de a fajta is biztosan közre játszik ebben.

2012. júl. 26. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:

nálunk volt egy angol telivér iskolalónak

ne fajtát keress, hanem egyedet, a kor nem fontos annyira

2012. júl. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy nyugodt legyen, és jól bírja a gyűrődést. Az életkort sem lehet pontosan meghatározni, inkább azt mondanám, hogy legyen belovagolva, és legyen némi tapasztalata is. Fajta: én is ismertem angol telivér iskolalovat, nem is egyet, de nem biztos, hogy ez jó választás. (Sőt, általában nem az.) Magyar félvérből, welsh póniból, sportpóniból, arabból, shetlandból, magyar sportlóból lehet jókat kifogni. Esetleg haflingi, bár azok kicsit kemény fejűek tudnak lenni néha.
2012. júl. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Így van , nem csak a fajta számít. Iskola lónál a legfontosabb a nyugodtság. Általában azért a magyar félvérek, Fjordok és még sok más is megállja a helyét iskolalóként. Mindenképpen "idősebb" lovat célszerű venni erre a célra 5-6 év alá nem kell menni.
2012. júl. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Érettebb, 10-12 éven felüli lovat vásárolnék ilyen célra, de ez igazából fajtafüggetlen. Olyan lovak között keresgélnék amiken a hirdetésben a képeken is kisgyerekek ülnek, esetleg már rendelkeztek iskolalói múlttal.
2012. júl. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!