Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aktuárius (kockázatértékelő)...

Szado kérdése:

Aktuárius (kockázatértékelő) szeretnék lenni. Hogyan válhatnék azzá? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Még 2 évem van a gimnáziumban ahová járok és aktuárius(kockázatértékelő) szeretnék lenni. Annyira tájékozatlan vagyok hogy fogalmam sincs hogyan válhatnék azzá. Jó tanuló vagyok matekból emeltezni fogok angolból pedig felsőfokú vizsgát tervezek tenni, valószínűleg 450 körül lesz a felvételi pontom. Az a kérdésem hogy melyik egyetem/főiskola melyik szakára/karára(?) kéne majd jelentkeznem azt is figyelembe véve hogy államilag finanszírozott legyen. Tudatlan vagyok e téren sajnos, ezért bármilyen segítségnek örülnék.


Itt egy kis útmutató:

"Az aktuárius olyan szakember, aki a kockázatok pénzügyi hatásait elemzi, és a következtetésekből levont módszereket alkalmazza a gyakorlatban. Az aktuárius matematikai (valószínűség-számítási, statisztikai) és közgazdasági (pénzügyi, befektetési, számviteli) ismeretek felhasználásával, a gyakorlatban felhasználható, számszerűsített válaszokat ad a kockázatok pénzügyi hatásainak kezelésére."



2013. szept. 6. 13:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Biztosítási és pénzügyi matematika mesterszaknak hívják, amely képzés végén aktuárius leszel.

Van matematika alapszakot vagy közgazdasági alapszakot kell végezned. Az ELTE és a Corvinus csinál közösen egy ilyen képzést. A vidéki lehetőségekről nem tudok, de lehet, hogy máshol is van ilyen képzés.

2013. szept. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kedves 1. Válaszoló köszi hogy írtál, azt már tudom hogy eltén vagy corvinuson kell próbálkoznom csak azt nem tudom melyik szakon... A legjobb helyre szeretnék majd menni ahonnan a legnagyobb eséllyel érem el a vágyam. Láttam hogy corvinuson indul pénzügy és számvitel, arról mit gondoltok??
2013. szept. 6. 21:47
 3/3 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező:

Nem tudom aktuális-e még, de ha a kérdésed alapján jól gondolom, akkor most végzel a gimnáziumban.


Ha az a célod, hogy erre az msc-re gyere, akkor nehogy elmenj holmi közgazdász bsc-re, mert itt olyan dolgokat tekintünk tök alapnak, amikről egy közgazdász még csak névről sem hallott. Itt kemény matematika van, ELTE-s szinten.

A szak elsősorban matematikus végzettségűeknek ajánlott. Nekem az alapszakom fizikus, szóval nekem is nagyon jó esélyeim vannak, sőt inkább jobb is bizonyos szempontokból a fizikus alap. Szóval ha mindenképp ide akarsz jönni, akkor vagy ELTE matematikus bsc vagy ELTE fizikus bsc-vel kezdjél, és minden tárgyat emelt szinten csinálj meg, akkor nem lesz gond.

2015. okt. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!