Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Író szeretnék lenni. Hogyan...

Író szeretnék lenni. Hogyan válhatnék azzá? Kell-e valamilyen iskolába járnom ehhez?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, szeretek írni például verseket. Egy regény vázlatát is elkészítettem már, csak sajnos az iskola miatt nincs elég időm, hogy foglalkozzak is vele.

A környezetemben élő emberek (tanárok, barátok, család) szerint tehetséges vagyok az írásban, minden művemet elolvassák és tetszenek nekik.


Tudom, hogy a tehetség önmagában nem elég. Várom azoknak a válaszát, akik valamilyen módon - akár amatőrként, akár hivatásos íróként - foglalkoznak az írással. Tapasztalatokat, véleményeket és segítséget várok azzal kapcsolatban, hogy mik a buktatók ezen a pályán, mire kell ügyelni. Remélem tudtok segíteni nekem!


Lillu


2010. okt. 13. 21:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Keresd meg Spirit Bliss-t.(netes fanfic író,és nemsokára fog megjelenni a könyve)Nagyon kedves és aranyos,biztos nagyon szívesen segítene neked.
2010. okt. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
chuck palahniuknak van íróiskolája :)
2010. okt. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az első lépés mindenképp az lenne, hogy dobj fel pár művet a netre, és ha ismeretleneknek is tetszeni fog, és kirívóan jó kirtikákat kapsz (család, barátok, stb elfogultak lehetnek), akkor érdemes komolyabban belevágnod.
2010. okt. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Írókat nem lehet képezni, egy ilyen khm "író iskolában" csak elvesztenéd minden lelkesedésedet, mivel csak arról szólnak, hogy hogyan húzzák ki az ember zsebéből a pénzt.
2010. okt. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igazából elég önmagában a tehetség is... Ott van például J. K. Rowling, neki bejött.
2010. okt. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 UM4 válasza:
én csak olvasó vagyok de nemrég hallottam egy írót, ő hogyan kezdte; sokáig írt "a fióknak" mire talált kiadót, de időről időre jobb lett; ez alapján ne hagyd abba akármennyi időd is van
2010. okt. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezt a dolgot én úgy ítélem meg,született tehetség kell ahhoz, hogy valakiből jó író legyen. Nagyon sok furfang, szófordulat, de azt úgy kell formálni, hogy még a 100 éves nagymama is tudja miről van szó.Rengeteg kitartás, rengeteg bölcsesség, empátia is társul hozzá. Egy író olyan mint levélen a harmat. Amikor felkel a nap a harmatcsepp felszívódik, de a nedve a levélen marad, ami továb élteti.
2010. okt. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Olvass sokat.


És keresd meg a neten Enahmát. Neki sikerült.

2010. okt. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Suli nem kell hozzá, csak saját kemény munka. MO-n viszont nem lehet csak ebből megélni. Keress irodalmi pályázatokat, próbálj publikálni! Vannak írótáborok is, írókörök. A karcolat.hu-n egész hasznos tanácsokat tudnak adni, dobd fel pár művedet és a staff garantáltan elmondja róla a véleményét.
2010. okt. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Kitartás, a jó fogalmazókészség és a tehetség - minden álszerénység nélkül mondom ezt - határozottan megvan bennem. Mindenképpen megfogadom, hogy néhány művemet felrakom a netre. Ezzel szeretnék foglalkozni egész életemben, és tudom, hogy nem szabad csak erre a foglalkozásra támaszkodnom.


Nagyon szeretek olvasni is, az olvasás szeretete és az íráshoz való tehetségem sarkallt arra, hogy megpróbáljak belevágni az írásba. Remélem, sok küzdelem árán majd elérem mindazt, amit szeretnék.


További szép estét kívánok minden kedves válaszolómnak!


Lillu

2010. okt. 17. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!