Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van olyan manikürös tanfolyam...

Van olyan manikürös tanfolyam amin egy 14 éves lány is részt vehet?

Figyelt kérdés
Legnagyobb álmom hogy manikürös illetve hogy kozmetikus legyek . 14 éves vagyok és ugy érzem belehalo a várakozásba. Tudtok valamit ahol már ilyen fiatalon részt lehet venni . ( Lehetőleg Érd közelében illetve budapesten . )
2008. júl. 2. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Érettségi szükséges hozzá. Ismerősöm is most csinálta meg. De olyan középiskolában tudsz jelentkezni, ahol orientációban oktatják, majd érettségi után +2 év alatt kitanulhatod, legalább is a kozmetikusit. A maniküros azt lehet tanfolyamon is, de ahhoz is érettségi kell.
2008. júl. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Mindenképpen érettségi szükséges hozzá. Mivel a legtöbb helyen OKJ-s képzésben oktatják ezeket a szakmákat, ezeknek pedig feltétele. Nem tudom biztosan, de véleményem szerint a 16 éves kort is ki szokták kötni. Addig ha jól tudom, tanköteles vagy, és ha tanfolyamon tanulod, nem számít tanulói jogviszonynak. Kozmetikusnak tovább tudsz tanulni szakiskolában, de ott is érettségi, utána szakma felállásban tudod tanulni azt hiszem!

Sok szerencsét, és kitartást! Ne siess annyira dolgozni, lesz rá időd még bőven a nyugdíjig, élvezd még, hogy fiatal, szinte gyerek vagy:-)

2008. dec. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
vannak olan tanfolyamok amihez már elég a 10évfolyam is. de nnál elöbb nem tudod elvégezni. meg 8általánossal ugyse tucc elhelyezkedni sehova akármilyen szakmával. jó várakozást és kitartást.
2008. dec. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen Köszönöm .

amugy sem ugy gondoltam hoyg most Dolgozni akarok. Egyetemre szeretnék még menni és stb .. szov az átlagom eddíg is végig nagyon jó volt . szoval nem akarok elveszni a nagytömegeben '' :P

De köszönöm szépen ^^

2008. dec. 15. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!