Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha költségtérítésesen elvégzek...

Ha költségtérítésesen elvégzek egy Bsc szakot, akkor lehet még lehetőségem egy másikat (Bsc) államilag támogatotton elvégezni?

Figyelt kérdés

2013. szept. 11. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen.
2013. szept. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
igen, egy alap és egy mester képzést áll az állam mindenkinek, attól lehet 2 költséges diplomád is!
2013. szept. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen.

Második válaszoló pedig le van maradva a felsőoktatási törvénnyel, mert az új rendszer szerint senkit sem érdekel, hogy alap+mesterképzésen használod el a 12 félévedet, vagy megcsinálsz belőle két alapszakot.

2013. szept. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszokat. Kedves Utolsó! A 12félévbe beleszámít a költséges is vagy csak az államis?
2013. szept. 12. 10:35
 5/7 anonim ***** válasza:
12 államilag finanszírozott féléved van. A költségtérítéses félév természetesen nem számít bele az államilag finanszírozott félévek számába.
2013. szept. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Értem. És ennek van valami határideje? Csak mert én úgy hallottam, hogy az államis 25. vagy 26. évig opcionális. Lehet, hogy rosszul tudom, ezért kérdezem.

(Én egyébként költségesen 22 évesen kezdek, utána újraérettségizek és ezután szeretnék államira menni levelezőn, amennyiben ez lehetséges.)

2013. szept. 12. 17:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Felsőoktatásban nincs alsó és felső korhatár. Akár 16 évesen is ugyan úgy mehetsz főiskolára/egyetemre, mint 70 évesen. A lényeg, hogy megfelelj a szak követelményeinek.
2013. szept. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!