Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SZTE! Ha valaki nem jelenik...

SZTE! Ha valaki nem jelenik meg a vizsgán egyik vizsgaidőszakban, akkor a következő évben hogy tudja teljesiteni a kurzust?

Figyelt kérdés

Nem jelentem meg a vizsgán az első vizsgaidőszakban, valamilyen okból kifolyólag. Mivel az volt az utolsó vizsgaidőpont, nem tudtam menni később. (nem kell lehurrogni, hogy miért nem vettem fel előbb. Úgy volt vizsgázom, készültem is.) Idén fel akartam venni a tárgyat, hogy majd idén lerakom. Az etr nem engedi hogy felvegyem a tárgyat. Ebből most akkor hogy tudok levizsgázni? T.o-ra már nem tudok bemenni, mert nem vagyok szegeden, és a kurzust tegnap jelenitették meg.

Amikor az eset történt, irtam a tanárnak, hogy nem tudok ott lenni, és vissza irta hogy rendben, nem gond. De semmi olyat nem irt, hogy később nem tudom majd felvenni a kurzust emiatt. stb. Vasárnap meg lezárul a kurzusfelvétel. Persze nem tudták volna előbb meghirdetni...


SZTE-n tanuló diákoktól szeretnék válaszokat kapni, akik voltak hasonló helyzetben. sőt, ilyenben. köszi



2013. szept. 12. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Szokott lenni olyan variáció, hogy "CV" (csak vizsga).

Tehát nem kell bejárnod (még egyszer) a kurzusra- ha egyszer már látogattad (csak nincs jegyed belőle, azaz nem tudtál vizsgázni) Meg van olyan, hogy "FM" (felmentve). Pl. aki bukott a vizsgán, annak sem kell bejárnia megint, elég ha vizsgázni bemegy majd.

2013. szept. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi!

De vizsgaidőszakban fel tudom majd venni a vizsgaidőpontot? Vagy hol találom ezt?

2013. szept. 12. 20:55
 3/7 A kérdező kommentje:
Volt egy olyanom amiből buktam, és most ismét fel kellett vennem a kurzust ahhoz, hogy teljesiteni tudjam. bejárnom nem kell, de fel kellett vennem, hogy majd a vizsgaidőszakban lássam a vizsgaidőpontokat. Bár gondolom az más, ha megbuktam, meg nem teljesitettem.
2013. szept. 12. 20:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Bár legjobb volna, ha megkérdeznéd még egyszer a Tanulmányi Hivatalban,miért nem enegedi a rendszer felvenni a kurzust és hogy mit lehet tenni.
2013. szept. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Még olyan van, hogyha mégis be akarsz járni olyan kurzusra, amin egyszer már voltál (vagyis nem csak vizsgázni akarsz), akkor kérvényt kell írnod.

De hogy miért nem engedi felvenni a tárgyat, azt nem értem. Mindenképp érdeklődd meg a Tanulmányi Hivatalban.

Vagy elég lenne, ha majd csak a vizsgára iratkozol?-

2013. szept. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

És azt a tárgyat, amiből buktál, azt engedte felvenni?

Vagy azt sem?

2013. szept. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Azt engedte, mert irtam a tanárnak és meghirdette a kurzust csak vizsgára. De azt már megszüntették, csak akik még nem teljesitették annak lett meghirdetve.


Amivel meg most problémám van, az még mindig létező kurzus, ugyanazzal a kóddal. Azért nem engedi hogy felvegyem, mert nincs semmilyen jegyem belőle. 1-es sem. Azt irja ki a rendszer amikor felszeretném venni, hogy sikertelen a művelet mert a kurzusmintához már vettem fel kurzust. De az aktuális kurzuslistámban nincs benne, és a névsorban sem szerepel a nevem.


Ha hétfőn megyek be akkor is megtudják valahogy csinálni attól függetlenül, hogy vasárnap zárul a kurzusfelvétel?

2013. szept. 12. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!