Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Meg kell csinálni az 5 kötelez...

Meg kell csinálni az 5 kötelező érettségit, de ha én akarok egy 6-dikat is az lehetséges-e, és ha igen, akkor mennyibe befolyásolja a pontokat? Megéri rá tanulni vagy nem? Mérnöki pályán gondolkoztam

Figyelt kérdés

2013. szept. 12. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Meg!

De feküdj rá a két tantárgyra, osztálytársam is ezt csinálta, h arra ráfeküdt, a többit meg leszarta, majdnem megbukott év közben is.

Viszont full ponttal simán felvették.

Az érettségitől meg ne tarts, nem egy nagy szám, főleg, ha normális az ofőd, mert akkor elmondhatod, h ezt meg azt szeretnéd, aztán nem is fognak szaroskodni...

2013. szept. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De igazából mennyiben befolyásolja??
2013. szept. 12. 20:48
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem befolyásolja.

Mert a két felvételi tárgy jegyei (eredményei) számítanak. Mérnökin gondolom matek-fizika. Ha te még szeretnél kémiából is érettségizni, semmi akadálya.

2013. szept. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Biztos az informatika tárgyra gondoltál.

A matek így-is, úgy-iskötelező, a választottad meg mondjuk a fizika, akkor még simán tudsz menni infóból

is érettségizni. A két felvételi tárgyad érettségi eredménye számít majd bele a pontokba.

2013. szept. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Bioszra és informatikára gondoltam

2013. szept. 12. 21:34
 6/8 anonim ***** válasza:

De mi befolyásol mit? Ha hat tárgyad van, akkor az érettségi átlagba csak öt számít, ha pl. két nyelved van, akkor csak a jobbal számolnak (vagy az egyiket választott tárgynak veszik, de nem tudom, az lehet-e még nem természettudományos).

Akkor érdemes 6 tárgyból érettségizned, ha az egyik felvételi tárgyad lenne a 6. Pl. mérnökinál a kötelezőek mellé egy infó meg egy fizika, bár szerintem jobban megéri inkább matekkal menni.

Amúgy szerintem nem jó ötlet elhanyagolni a többi tárgyad, nem elegáns dolog kettesekkel menni egyetemre (tudom, felveszik de akkor is). Nekem is hat tárgyam volt, nem lehetetlen mindegyikből jól teljesíteni.

2013. szept. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A Debreceni egyetemen gondolkodtam, és nézegettem a 2-3 éves könyvet, abba az volt írva, hogy MATEK ÉS FIZIKA VAGY BIOLÓGIA VAGY INFORMATIKA VAGY KÉMIA. Ha ezek közül 3 van azt figyelembe veszik mindet, vagy csak kettőt??
2013. szept. 12. 21:44
 8/8 anonim ***** válasza:

Hármat nem vesznek figyelmbe, csak kettőt.

De mindig a neked legkedvezőbb jegyeket számítják bele

a pontokba. Tehát te attól még nyugodtan mehetsz plusz tantárgyból is érettségizni. Persze ha mindből ötös vagy, akkor teljesn mindegyí, melyik két tárgy jegyeit veszik.-

2013. szept. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!