Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2 éves Pénzügy és számvitel...

2 éves Pénzügy és számvitel FELSŐOKTATÁSI SZAKKÉPZÉS: lehet vele Mérlegképes könyvelő képzésre jelentkezni? Vagy csak az alapképzéssel?

Figyelt kérdés
Milyen szinten számít bele egy Bsc-be? Ezután még mennyi idő lenne egy alapképzést is elvégezni?
2013. szept. 13. 08:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Ezután alapképzést elvégezni ugyanúgy 3,5 félév. Hogy mennyire számít be, azt az adott iskola dönti el. Úgy tudom,h ezzel még lehet jelentkezni mérlegképesre, de sztem megfelelő alapod nem lesz hozzá, nálunk is nem egy olyan ember van, aki először fsz-t csinált, majd rájött,h kb semmire se megy vele és elkezdte a bsc-t.
2013. szept. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Természetesen lehet vele mérlegképesre jelentkezni ha elvégzed.(megjegyzem, hogy 2013. IX. 1-ig sima érettségi volt a mérlegképes könyvelő tanfolyam megkezdésének feltétele, semmi egyéb, mostantól az új okj szerint kell gazdasági előképezettség, de szept. 1-ig 1500 óra volt a mérlegképes tanfolyami képzés óraszáma + 750 óra, ha valaki szakosodott, (pl. államháztartási szakirányba) Mostantól már kell gazdasági előképzettség, de a képzés 420 óra összesen, és ekkor valaki már valamilyen szakirányú mérlegképes könyvelői okj bizonyítványt kap.(már olyan hogy sima szakirány nélküli mérlegképes végzettség nem lehet szerezni)

A pénzügy-számvitel FSZ képzésedből pénzügy-számvitel alapszakra 90 kredit beszámítanak. Ebben is változás van az előző évekhez képest, ugyanis eddig még felsőfokú szakképzésnek hívták, addig az intézmények jogköre volt, hogy melyik képzésből milyen tárgyat fogadnak el, ha valaki szakirányba tanult tovább. Mostmár ha valaki felsőoktatási szakképzést elvégzi, és a megfelelő alapszakra megy tovább akkor jogszabály alapján 90 kreditet már megszerzett az alapképzésből. Elvileg a 3,5 éves alapképzést 2 év alatt tudod elvégezni (1,5 év elmélet és fél év gyakorlat), gyakorlatilag meg az adott egyetem/főiskola mintatantervétől is függ, hogy a megszerzendő kreditek hogyan épülnek egymásra. (hiába azonos egy szak neve a mintatanterve nem 100%-ban azonos)

2013. szept. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


Nagyon jól jött nekem ez a válasz. Köszönöm szépen az alapos információt.


Másik kérdésben kiírtam, hogy lehet-e kreditet beszámítani és mindenki erősködött , hogy olyan márpedig nincs.

2014. márc. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kreditet csak FSZ képzésről tudsz beszámíttatni, azt is írtam neked.

Mérlegképes könyvelő képzés tanfolyami rendszerű..szóval onnan nem tudsz kreditet beszámíttatni, olvastam azt a kérdést is.

Szóval keverted..az amit elvégzel most PSZ FSZ..menjél alapszakra tovább..van már akkor 90 kredited azaz másfél éved meg a képzésből. Van olyan suli ahol a mérlegképes könyvelői végzettség is megszerezhető az alapszakos diplomával együtt...akkor nem kell külön tanulnod.

2014. márc. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
És abban tudsz még esetleg nekem segíteni, hogy számviteli Bsc-n vannak-e olyan tantárgyak, mint a filozófia, szociológia stb, amit még be lehet számíttatni?
2014. márc. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem egyformák a mintatantervek az egyetemeken, még akkor sem a pénzügy-számvitel BSC a szak. Pl. a Corvinuson van filozófia..szociológia nincs..de lehet olyan egyetem ahol van szociológia pénzügy-számvitelen ..kellene tudni hova szándékozol menni..mik a potenciális helyek és ott célzottan megnézni.
2014. márc. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Miskolci Egyetemen levelezőn gondolkodok csak. De lehet, hogy holnap végighívom az egyetemeket.


Mert igazság szerint, ha nem számítanak be semmit és teljesen elölről kell kezdenem, akkor inkább külföldben gondolkodnék. Remélem a To.-kon adnak felvilágosítást.

2014. márc. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Telefonnál jobb az email. de sejtésem szerint konkrét választ nem fogsz kapni.

írd le ide, hogy pontosan mit/miket végeztél..

1. akkor van egy okj szakképzettséged..milyenés milyen okj számú?

2.van egy alapszakos diplomád...milyen?

3. most vagy 2-os pénzügy-számvitel FSz-en. hol?

Vagy valamit rosszul fogtam fel?

2014. márc. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tehát

1. Májusban fogok májusban okj-s vizsgát tenni.Pénzügyi-számviteli ügyintéző. A száma 52 344 01 0000 00 00


Modulok száma:

1968-06 Vállalat gazdaság

169-06 Pénzügyi modul

1970-06 Könyvvezetés és beszámolókészítés

1971-06 Számítógépes programcsomag


2. teljesen másféle Ba diplomám van. Mozgóképkultúra terjesztő


Lehet, hogy ez a képzés nem is FSz-s. Most nézem a számát, lehet, hogy csak középszintű és akkor nem is tudok semmit betisztíttatni...


És most nem tudom, hogy a vizsga után, hogyan tovább, mert ezzel így önmagában nem fogok állást találni. Azon gondolkodom, hogy csináljam meg a mérlegképes könyvelőt vagy kezdjem el az egyetemet.


Ha teljesen az elejéről kell kezdenem, akkor nem fogok bele, mert 7 félév az időben is meg pénzben is nagyon sok. Mellette élni is kell. Akkor inkább kimegyek külföldre és ott csinálom végig.


Ha viszont sikerülne néhány tárgyat beszámíttatni,és rövidülne valamennyire a dolog, akkor az Msc-t próbálnám meg külföldön.


De lehet, hogy ez után a képzés után az eredeti diplomámra épülő Msc-t próbálok majd külföldön.

Csak kell némi info, hogy tudjam, hogy tervezzek.

2014. márc. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Na akkor csak megtudtam..

Ez nem fsz képzés amire jársz, az okj 52..szám az emelt szintű, érettségivel.

[link]

Ebből hivatalosan semmit sem számítanak be. Egy-egy gyakorlati jegy megszerzését megúszhatod, de még azt sem igazán esélyes. Én az ME-re járok éppen..igaz nem GTK-ra..de, de volt egy vagon GTK-s tárgyam, még nekünk akik nem gazdászok sem fogadták el az okj képzéseket nem hogy annak aki gazdász lesz.

2014. márc. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!