Milyen szakmát válasszak?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem az irodalmat, de tanár nem szeretnék lenni. Elmehetnék az egyetemre bölcsész szakra, de azzal kb éhenhalhatok. Szeretem még a nyelveket, és a nyelvtant, de annyira azért nem, hogy egész életemben ezekkel foglalkozzak. Szabadidőmben szeretek zenét hallgatni és aerobikozni. A reál tárgyakat, a tesit, a rajzot, és az éneket viszont nem szeretem. Ha tudtok olyan szakmát ami jó lenne nekem légyszi segítsetek! 14/L

2013. szept. 14. 15:21
 1/2 vikTORZ ***** válasza:

Üdv!


A reál tárgyak, testnevelés, rajz, ének nem működik, így a több ezer lehetőség kilőttél pár ezret. :D


Tehát jelenleg kedvenc tantárgyak között irodalom, nyelvtan, nyelvek. A tanítás nem vonz, a bölcsészet jövőjével kapcsolatban szkeptikus vagy. (nem tudlak meggyőzni ellenkezőjéről a magyar viszonyokat szem előtt tartva)

Továbbá testnevelés ugyan nem, de az aerobik kellemes időtöltés számodra, csakúgy, mint a zenehallgatás.


Nos ha már így összeszedtem mindazt, amit te magad is leírtál, akkor látható, hogy ez egy kicsit kevés. Amit tudnék javasolni, hogy nézz jobban magadba, és konkrét kérdésekre válaszolva tudj gondolkodni. Na igen ám, kérdezhetnéd, hogyan válaszolhatnál a kérdésre, de egyelőre nem tudni a kérdést sem...


Pár kérdést megpróbálok feltenni, hátha segít.

* Szeretsz másokkal beszélgetni, nyílt, kapcsolatteremtő, esetleg segítőkész vagy?

* Vagy éppen ellenkezője? Nehezen ismerkedsz, nehezen tudod érzéseidet elmondani, de szívesen végzel olyan tevékenységet, amely közben nem kell mással kommunikálnod?

* Könnyen veszed a nehézségeket? Terhelhetőnek érzed magad szellemileg? 14 évesen ez még erős kérdés, de felelősséget tudsz vállalni olyan dolgokért, amelyekben mások térdre rogynak? (pl. irányítani másokat, komoly döntéseket hozni, stb.)

* Vonz téged a szépségre való törekvés, örömödet leled, ha épp virágokat, vagy más szép dolgokkal rendezkedhetsz, úgy elhelyezve, őket a környezetben, ahogyan számodra a legmegfelelőbb?

* Vagy épp a szimmetrikus dolgokban látsz harmóniát? szívesebben raksz mindent logikus gondolatok alapján, és nem igazán értékeled a művész szépséget?


Látszólag összefüggéstelennek tűnhetnek a kérdések. Rengeteg hasonlót fel lehetne tenni. De értsd meg azt, hogy a kérdések milyen szakmákra, munkákra illeszthetőek be. Ha ez megvan, támpontot tud adni, de a jövőd felől neked kell döntened.


Van pár ilyen jellegű kérdőív is. Érdemes keresgélni ezeket, mert érdekes lehet. Ha érdekel esetleg tudok küldeni privátban egyet.

2013. szept. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, igen, érdekelne néhány ilyen kérdőív, ha küldenél egyet azt nagyon megköszönném. :)
2013. szept. 23. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!