Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 8-os vagyok és nem tudom hogy...

8-os vagyok és nem tudom hogy mik a lehetőségeim. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Hamarosan középsuli jön és nem tudok hova tanuljak tovább, tudnátok segíteni, felvázolni a lehetőségeket? Hallottam valamiféle nyelvi előkészítőről és erről IS érdekelne néhány infó (ha tudtok).

2013. szept. 15. 12:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mivel szeretnél foglalkozni?
2013. szept. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha egyetemre szeretnél később menni, akkor válassz gimnáziumot, ezek között van ahol 0. éven nyelvi előkészítő van, ez alatt rengeteg nyelv órád van, a többi csak szinten tartó. Sima gimnáziumban választanod kell tagozatot. pl matek, biosz, kémia, magyar, töri, dráma, rajz stb. Ezt magasabb óraszámban fogod tanulni. Ha nem szeretnél egyetemi diplomát, hanem mondjuk szakmát tanulnál inkább, akkor szakközépiskolába menj. Ott a 4 év alatt szakmai tárgyakat is tanulsz a többi kötelező tárgy mellett. pl. ha gépészet érdekel akkor géptant, ábrázoló geometriát, ha egészségügy akkor egészségügy alapismeretek, vegyészetnél vegyipari alapismeretek stb.

4 év után ugyanúgy leérettségizel, mint gimnáziumban és utána 2 évre maradhatsz befejezni a szakmát. Így szakmával lehetsz pl ápoló, hegesztő, szakács, fodrász stb.

Neked kell eldönteni, hogy diplomázni szeretnél vagy szakmát tanulni!

2013. szept. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat, még az érdekelne hogy mit ajánlotok küldföldre való továbbtanulási szándék esetén. Ha nyelvi előkészítőre megyek akkor ott kötelező folytatnom a tanulást?
2013. szept. 16. 14:55
 4/11 anonim ***** válasza:
Sehol sem kötelező tanulnod, 16 éves korodig tanköteles vagy, de az iskolát te választod meg. Ha jól értem 1 év nyelvtanulás után a középiskolát szeretnéd kint folytatni?
2013. szept. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen jól érted és tudom hogy nem vagyok tanköteles de azért tanulnék.
2013. szept. 16. 19:02
 6/11 anonim ***** válasza:
Én most vagyok 9.-es nyelvi előkészítős. Sztem nagyon jó, rengeteg nyelv óránk van. (13 angol, 5 német). :)) Sztem ez a 0. év nagyon jó lehetőség, csak ki kell használni... :) Nincs sok tantárgyunk, heti 1 töri, 1 matek, 1 magyar (tanulásmódszertan). Heti 3 infóm van. Nagyon jó nyek-esnak lenni sztem, csak ajánlani tudom, ha komolyabb szinten szeretnél nyelveket tanulni. :)
2013. szept. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ahha, köszi a válaszokat :)
2013. szept. 20. 07:55
 8/11 anonim ***** válasza:
Na,mit jelöltél?
2014. febr. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
70 pont lett a felvételim és végül megjelöltem a Dobos c Józsefet (sima és nyelvi előkíszítővel), meg a Gundel Károlyt ugyanígy.
2014. febr. 15. 09:52
 10/11 anonim ***** válasza:
A nyeket elsőnek? :)
2014. márc. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!