Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bolognai rendszer megszűnéséve...

Bolognai rendszer megszűnésével mi lesz velem, BA-s hallgatóval?

Figyelt kérdés

Üdv!


Főiskolán tanulok, második évem kezdtem. Történelem alapszakos vagyok, magyar minorral, most vettek át állami ösztöndíjas képzésre önköltségesről. Igyekszem hajtani, csak még nincs nyelvvizsgám.


Szóval, középiskolai tanár szeretnék lenni, de nem riadok vissza attól sem, hogy esetleg tanársegéd legyek főiskolán/egyetemen, ezt majd az élet eldönti. Most jelenleg a középiskola a cél.


Szóval, megszűnt a bolognai rendszer, alattam már osztatlan képzésben járnak. Na most a nagy kérdés, hogy én Ba-sként ha végzek, mégis hogyan fogok mesterre menni?


Vagy milyen lehetőségem van, hogy tanár lehessek? Mert elvileg az oktatásból kiszedik a mestert, csak disciplináris irányban marad meg. Na igen, de én nem történész akarok lenni, hanem töri-magyar szakos tanár.


Szóval úgy mégis mi a lóf*sszantyút kezdjek? Valaki mondja meg kérem, mert most csordult túl bennem a kilátástalanság és fél perce írtam alá ezt a szenny hallgatói szerződést is. Szóval ha már itthon nem lehetek tanár, még pusztuljak is éhen, nehogy véletlen külföldön legyen még életem?


Na mindegy, nem kesergek. Neten keresgélek, de semmit se írnak a gondomról. Kb. 12 éves korom óta tanár akarok lenni, jó tanáraim voltak és megbabonázott a szakma.



2013. szept. 17. 14:29
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Azt még hozzá tenném, hogy nyelvből piszkosul szar vagyok. Most akarok ráhasalni az angolra, és szeretnék nyelvvizsgát. Na tegyük fel, hogy olyan szerencsétlen vagyok, hogy végzésig nem sikerül megszereznem, csak mondjuk 1 év csúszással kapom képhez a BA diplomám. Ha jól tudom, én az utolsók közé tartozom, akik a Bolognai rendszerben kezdtek.


Tehát, ha nem végzek időre, (és valaki mondta, hogy a mi mesterünk lesz az utolsó), akkor mi a túró lesz?

2013. szept. 17. 14:40
 2/12 anonim ***** válasza:
30%

hogy mi ??? ez igaz??

ha tényleg megszűnik, akkor végre valahára megjött a józan eszük, de ezt csak most hallom először, szal kedves kérdező, világosíts fel engem legyél kedves, mert nagyon izgat a dolog.


a kérdésedre pedig:

természetesen az egyetemi végzettség az kell. na most: léteznek 2 vagy 3 éves úgyn. "kiegészítő szakok", ahol ugyan azon szakot viszed tovább, és pontosan az a célja, amit te keresel, azaz az egyetemi végzettség megszerzése. volt nekem egy időben sok ilyen kollegám, aki bekerült főiskolaival és aztán évekig keseregtek, h kötelezték őket az egyetemi kiegészítőre, tehát tuira van, csak persze más kérdés a területi eloszlás adott szakból. Az enyémből is összesen 1 egyetem indított kiegészítőt, és alig mentek rá egyébként, ezt is hallottam, mert a legtöbbnek valahogy elég volt a főiskolai.


Tehát keresgélj ilyen megnevezéssel, hirtelen fejből nem tudok, de sztem történelemből is volt ez nem is olyan rég, tehát ismét kell lennie, ha ezek szerint tényleg visszaállítják a régi rendszert.

2013. szept. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Nem szűnik meg a bolognai rendszer. Honnan hallottál ilyen badarságot?
2013. szept. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

[link]


Már érvényben van. Aki alattam van, már mind osztatlanos, még egy minoros tárgyról is lerugdostak, mert nekik volt meghirdetve...

2013. szept. 17. 14:47
 5/12 A kérdező kommentje:
Most már nem vágom mi van, írja a cikk is, hogy mi a teendő, de valaki nem tudná nekem elmagyarázni, hogy akkor most pontosan mi is lesz, ha elvégzem ezt a semmit nem érő szart? Óó bárcsak egy évvel később születtem volna...
2013. szept. 17. 14:52
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

ennek őszintén örülök, mert valljuk meg ez az egész bolognai dili csak a felsőoktatás züllesztése volt.

de én leírtam már h mit csinálj! lehet h egyelőre még nem találsz ilyen szakot, pont azért, mert ennyire friss a dolog, de vszínű akkor a következő felvi tájékoztatóban már lesznek egyetemi kiegészítők ... kell lenniük na. azzal úgy BA-formában valóban nem tudsz semmit kezdeni, én megértelek, de várj még kicsit, sztem elő fognak jönni ezer kiegészítéssel, módosítással.

2013. szept. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Másodéves vagyok, még 3 félév van hátra. Csak nagyon a jövőbe tekintek és már kezdek parázni, hogy mi lesz. Mert sokan mondták nekem, hogy majd éhen döglök meg bla bla bla, de én úgy voltam vele, hogy ezer tanár közül is van legalább 100 aki el tud helyezkedni értelmes helyen, miért ne lehetnék benne.


De most ez így kissé kibillentett az elképzeléseimből és ez zavar. Nem elég hogy a nyelvvizsga nemléte is bánt és frusztrál, eddig attól voltam beszarva, hogy vajon felvesznek e majd mesterre (mert ha nem akkor diákhitelből kell fizetni, akkor meg adós maradok egy életre), most még azon is parázok, hogy egyáltalán lesz e hova mennem.

2013. szept. 17. 15:05
 8/12 anonim ***** válasza:
Aki régebben kezdett, az még a saját rendszerében járhatja végig, nem?
2013. szept. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A suliban (tanszéken) nem tudod megkérdezni?
2013. szept. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis félreértés van :) nem a Bologna rendszer szűnt meg, hanem idéntől már osztatlan tanárképzéseket indítottak. Nem ugyanaz. Aztán ez téged semmiben nem érint, aki korábban kezdte tanulmányait, az természetesen még a korábbi rendszernek megfelelően be is fejezheti. Tehát, ha Te idén felvételiztél volna törire, akkor valóban nem lehetnél már tanár, de mivel korábban kezdted, ezért még adottak a lehetőségek.
2013. szept. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!