Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ne menjek nemzetközi gazdálkod...

Ne menjek nemzetközi gazdálkodásra, ha nem szeretem a matekot?

Figyelt kérdés
Mármint, a 4-es szintem megvan, de nagyon nem vagyok reálos, inkább a nyelvek érdekelnek, de azzal önmagába nem megyek sokra. Vagy nem olyan vészes a matek ezen a szakon?

2013. szept. 18. 12:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért van matek bőven, az harmadik évben állítólag elég húzós.

Ha inkább humán beállítottságú vagy és jobban érdekelnek a nyelvek, miért nem mész inkább nemzetközi tanulmányok szakra?

2013. szept. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Attól függ melyik egyetem, BME-GTK-ra azért ha lehet, ne menjél, egyébként az egyetemi matematikát azok is meg tudják csinálni, akik rossz matekosok, de hajlandóak sokat tanulni rá.
2013. szept. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyébként amit az első írt, azzal nem értek egyet, a nemzetközi tanulmányokkal sokra nem mennél, egyébként ahol én tanultam (nem ilyen szakokon, csak ismerősöktől tudom), ott a nemzetközi tanulmányok szakosok is a gazdaságis matematikai analízist tanulták, és ugyan ez nem volt a mérnöki matekhoz képest nagy szám, mégis sokkal többen buktak, mint valszámon, ami csak a gazdaságisoknak volt.
2013. szept. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi az eddigieket! amúgy gondoltam én a nemzetközi tanulmányokra, de lebeszéltek róla, hogy nem megyek vele sokra, ahogy más, csak nyelvi szakokkal sem, mint pl. anglisztika.
2013. szept. 18. 13:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Nyelv szakkal azért el lehet helyezkedni, jobb eséllyel, mint nemzetközi tanulmányokkal. Pl. nemzetközi ügyfélszolgálatokon nagyon sok nyelv szakon végzett bölcsész dolgozik.
2013. szept. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Belavezapista, azért az mégsem ugyanaz, mint a nemzetközi gazdálkodás matematikai vagy akár közgazdasági tantárgyai... Jóval nehezebb, mint az nt-n.
2013. szept. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

És mit szeretnél dolgozni? Az irány megvan már? Mert azzal könnyebb lenne elindulni. Ha tudod, hogy valamit nagyon szeretnél, de vannak nehezebb tantárgyak, amiket meg kekl hozzá csinálni, akkor az ember lenyeli a békát:) Egy pszichológusnak készülő hallgatónak is be kell vágnia az anatómiát, és a BCE-en egy szociológusnak is a mikroökonómiát (még ha butított formában is:)).


Szóval a kérdés szerintem inkább az, hogy megvan-e,hogy mit szeretnél, mert ha az ember vmit nagyon akar, azért sok mindenre hajlandó, ha viszont még nem tudod, akkor nem csodálom, hogy nem szívesen tanulnál hozzá matekot.


A nyelvekben mit szeretsz? Tanítanás is? Vagy fordítás/tolmácsolás jobban tetszene? Otthon, vagy külföldön akarsz dolgozni? És még van egy csomó kérdés, de mind közül a legfontosabb talán, hogy mi az amit szívesen csinálsz, ami közben repül az idő számodra, amivel ugyanakkor másoknak is tudsz segíteni, és amiért még fizetnek is.


Ha nincs meg az irány, van egy jó kérdéslistám, ami pdf-ben fent van a neten, írd meg priviben, ha szeretnéd, hogy elküldjem.

2013. szept. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát nekem az tetszik a nyelvekben, hogy megnyílik a lehetőség, hogy új emberekkel találkozhassak, megismerhetek más kultúrákat, szokásokat, nagyon szeretném bejárni Európát és nyitott vagyok még messzebb tájakra is. Tanár nem szeretnék lenni, de mondjuk a tolmácson, esetleg idegenvezetőn gondolkodtam már. Meg én nagyon szeretnék külföldre menni egyetemre (főleg Bécsbe, de a lakhatást nem tudnám állni)és később ott kint dolgozni. Nagyon jó lenne még több nyelvet elsajátítani, mint pl. a franciát, japánt, oroszt, spanyolt. Eddig angolul meg németül tudok kb B2-es szinten (németből már van nyelvvizsgám). Szóval úgy nagyjából így vagyok vele. Viszont azért kíváncsi vagyok arra kérdőívre! :)
2013. szept. 20. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!