Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középsuli után leszek 1 év...

Középsuli után leszek 1 év múlva, szóval a továbbtanulásról már régóta gondolkodom, de tudnátok tanácsot adni nekem?

Figyelt kérdés
Vannak ötleteim, pl villamosmérnöki kar BME, ami igazából negatív érzéseket hoz ki belőlem, mert félek a matektól, az egész rideg légkörtől ami azt körülveszi.(valamennyire szeretem, 5-ös vagyok, meg fizikából érettségiztem is, de akkor is, ott nem ilyen gagyi szinten készülünk mint ebben a szabolcsi szakközépben ahová járok). Biztos szép meg jó, de nem akarom úgy leélni az életem, hogy olyat csinálok, amit nem szeretek. Ráadásul fogalmam sincs, hogy ez nekem való-e, vagy nem, megkérdezni persze egyik tanárt se tudok, mert kukák a témához. Más ötletem nincs, véleményekre volnék kíváncsi, érdekel: nyelvek, utazás, fizika, zene, filmek, tanulás(azért annyira nem, de amit meg kell, azt megtanulom, ezzel soha nem volt gondom). A fizika érettségim 84%, szóval nem valami fényes, matekból azon a szinten vagyok ötös ami a sulimhoz kell, és sajnos nem vagyok zseni, angolból felsőfokúm van, szeretem, és nagyjából ennyi. Köszönöm ha végig olvastad:D

2013. szept. 21. 13:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Szuper, hogy tudod, milyen területek érdekelnek, és részben azt is tudod, miből mennyire vagy jó. Azt azért hadd tegyem hozzá, hogy egy tantárgyban való teljesítményed nem feltétlenül tükrözi azt, amit abban te valóban képes lennél elérni (például egy nagyon motivált tanulót is vissza tud vetni, ha olyan a tanár, és egy abszolut nem érdeklődővel is meg lehet szerettetni egy tárgyat).


Ahhoz, hogy megtaláld az irányt, hogy milyen munkát éreznél értelmesnek, amit szeretnél is, ahhoz szükség van egy kis kutatómunkára. Ehhez készült egy tök jó kérdéslista, amit már több embernek elküldtem, és ami rengeteget segített nekem annó, mert nem elég tudnod, hogy milyen terület érdekes neked, és hogy milyen tantárgyból vagy jó. Tapasztalatból származó önismerete pedig az embernek ennyi idősen még nincs annyi, hogy az általános pályaválasztási tesztekben válaszoljon az olyan kérdésekre, minthogy szívesen lenne-e vezetői pozícióban, vagy képes lenne-e több műszakban dolgozni.


Ha kell a lista, ami tényleg segíthet kitalálni az irányt, írj egy privit, szívesen elküldöm.

2013. szept. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!!
2013. szept. 22. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!