Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ismertek olyan gimnaziumot,...

Ismertek olyan gimnaziumot, ahonnét könnyü tovabbmenni orvosira?

Figyelt kérdés

2013. szept. 21. 16:23
 1/10 anonim ***** válasza:
46%

Az elitebb iskolákból könnyű. Olyan helyekről ahol 5,00 eket vesznek fel csak. De ott is 4-5-re kell teljesíteni, hogy felvegyenk meg jól kell érettségizni meg nyelvizsgát megkell csinálni stb.


Egyébként hol kéne? Legalább megyét írj légyszi.

2013. szept. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jah, tényleg! Pesten keresem (:
2013. szept. 21. 16:50
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Apáczai
2013. szept. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Sehonnan nem könnyű, csak az elitiskolákban több tanuló végzi el az ehhez szükséges munkát, mint a gyengékben. De ott is ugyanolyan keményen dolgoznak érte.

Nem beszélve arról, hogy az orvosit elvégezni is nehéz, és erre a kemény tanulás jól felkészít. Ha túl könnyen jutna be valaki, nagyot csobbanna utána.

2013. szept. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Az érdi Vörösmarty Mihály Gimnáziumból jutott el egyik ismerősöm orvosira, és mindenki azt mondja hogy nagyon jó!
2013. szept. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mindegy melyik iskola, legyen 460+ pontod, és felvesznek.
2013. szept. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Fofo válasza:
58%
Mindegy melyik iskolába mész, ha tanulsz rendesen, és ha jó érettségit teszel! Nem azt fogják nézni honnan jöttél, hanem milyen tanuló vagy! A pontjaidat nem az iskola neve adja, hanem a tanulmányod és az érettségi vizsga eredménye! Az érettségi meg ugyan az mindenhol!
2013. szept. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A legtöbb dolog amit írtak hülyeség...

Hiába van jó érettségi átlagod, ha a bioszod és a kémiád nem jó.

És nem mindegy hogy hova mész, mert én nyelvszakos suliból jöttem, éjt nappallá téve tanultam, és épphogy bejutottam, ezzel szemben nagyon sok csoporttársamnak már kb mindent magtanítottak napközben az iskolában és otthon csak át kellett nézni...

sajnos nem tudom, hogy melyik gimi erre a legjobb budapesten, de pl pannonhalmáról csomóan vannak nálunk.nem kell szín ötösnek lenni, nekem volt hármasom is, meg pár négyesem, és mégis bejutottam. egy négyessel csak két ponttal lesz kevesebb a felvételi pontszámod, ami érettségin kb annyi hogy valamit benézel. szerintem nem éri meg törire,meg magyarra is annyit tanulni hogy ötös legyél

2013. szept. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

utolsó, amit te írtál, az is hülyeség... Ha már annyit tanultál, illene tudni, mi az, hogy szükséges, meg elégséges feltétel...

Mert bizony az orvosi egyetemnek szükséges feltétele a baromi magas pontszám.

Amit meg szakközépben, gimiben meg tudnak tanítani egy tárgyból, baromira még csak meg sem suhintja az egyetemi követelményt... Ez nem csak az orvosival van így, hanem az összes szakkal.

Első fél éven segíthet némileg ha van egy 100% emelt biosz, kémia érettségid, de 2. félévtől kitörölheted vele.

2013. szept. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Budapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium természettudományi szak

Nem könnyű, de baromi jó tanárok vannak és jó alapokat ad.

2016. febr. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!