Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi értelme van szakközépiskolá...

Mi értelme van szakközépiskolában koleszba menni?

Figyelt kérdés
Az érettségi mindenhol ugyan annyit ér, ezért szerintem felesleges 50-100km-re lévő suliban tanulni. Minden városban van azért 1 gimi vagy szakközép.
2013. szept. 22. 09:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, merre laksz, Pest megye v nyugat mo lehet, de délen meg keleten nincs minden városban szakközép és a közlekedés is qrva sz4r.
2013. szept. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Délen azért elég sok városban van. Kalocsán is van, Baján is egy jópár, Bátaszéken is van 1 gimi, bácsalmáson is van, jánoshalmán is...


Konkrétan tolnai osztálytársam is volt koleszos. Azt ne mondja senki hogy tolnán nincs szakközép v gimi :D

2013. szept. 22. 10:23
 3/5 anonim válasza:
Nem felesleges! Szerintem egyáltalán nem mindegy senkinek, hogy merrefelé szakosodik mi érdekli és milyen irányban, mit és hol tanulna szívesen. És ha a hőn áhitott szak az ország másik végében van akkor nincs mese, kollégistának kell lennie. Pl amit én szeretnék tanulni az sincs helyben itt Zalában, sőt egész Dunántúlon nem találtam megfelelő képző helyet. Pestre kellene felköltöznöm, hogy el tudjam végezni.
2013. szept. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Az érettségi ma már távolról sem olyan egységes mint rég, nagyon is gyakorlatorientált ezért a 11.12- évfolyamon történő szakosodás és gyakorlat is sokat számithat bizony. Ezért nem mindegy, hogy az ember lánya hova jár milyen szakmacsoport alapjait kapja meg. Pl egy autószerelőnek készülő srác feltételezem nem fog/ nem akar szakácskodni érettségiig csak azért mert az a suli volt helyben.
2013. szept. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy különbségek vannak a különböző középiskolák színvonala között. Persze, ha valakinek csak az a célja, hogy leérettségizzen, aztán elmenjen árufeltöltőnek valamilyen boltba, akkor tényleg mindegy. De ha valaki orvos akar lenni, akkor nem sok értelme van egy humán jellegű, mondjuk nyelvi tagozatos iskolába mennie. Szakközepeknél pedig még nagyobbak lehetnek a különbségek.
2013. szept. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!