Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diplomás ápoló? Megéri annak...

Diplomás ápoló? Megéri annak tanulni?

Figyelt kérdés
Mennyire lenne idő családra? Milyen feladatokat kellene elvégeznem? Mennyi a fizetés? Mi mindent kell még erről a szakmáról tudni? (a válaszokat előre is köszönöm.)
2013. szept. 22. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:
62%

Kedves kérdező, orvosnak sem éri meg tanulni, azért egyetemet végezni, hogy szart lapátolj pedig egyenesen baromság.

A diplomás ápolókból kerülnek ki általában a főnővérek de amúgy teljesen ugyanazt csinálják, mint az ápolók. Én nagyon nem ajánlom ezt a képzést, és az ápoló szakmát sem. Nincs életük 12 órákat dolgoznak, nincsenek jól megfizetve, és ZÉRÓ tiszteletet kapnak, pedig nagyon megérdemelnék.

2013. szept. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Jobban megéri, mint egy OKJ-s tanfolyam, mert ha diplomád lesz, tudsz továbbszakosodni. Ezen kívül az OKJ-s már 3 év, a fősuli meg 4, szóval az az egy év már teljesen mindegy. Azt hallottam OKJ-n több a gyakorlat, de fősulin több mindent megtanulsz, mint ott. Külföldön nagyon magas a fizetés, az életszínvonalhoz, és az árakhoz képest általában arányos. Itthon nem, keveset keresnek, sok, és nehéz munkával. Családra lenne időd, de nem túl sok, és nem mindegy milyen áron. Ennek ellenére, ha tényleg elhivatott vagy, akkor szerintem megéri diplomát szerezni ápolásból. Én is ezt tervezem.
2013. szept. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
58%

Sajnos az előttem szólót meg kell hogy cáfoljam.


Rokonom egy OKJ Ápoló ( 54-es) végzettséggel ment ki Angliába. 1 év alatt szerezte meg a papírt,és egyből talált munkát,magas jövedelemmel.


Természetesen nem akarlak lebeszélni a diplomáról :)

Ha itthon akarod ezt a tudást kamatoztatni akkor egyértelműen a diploma kell egy magasabb szintű karrier eléréséhez,de ha külföld a cél akkor Én nem bajlódnék 4 évig egy diplomával,mikor kapkodnak az OKJ-s ápolókért is,a fizu pedig ugyanolyan....


A kevesebb néha több.


Remélem tudtam valamit segíteni.

2013. szept. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenféleképpen diploma! Az OKJ-s ápoló megragad az osztályokon, azzal nincs út felfelé. Míg a diplomával elmehetsz akár orvoslátogatónak, csinálhatsz MSC diplomát, akár phd-t!

Ha pedig külföld a cél, ott - ellentétben Mo.-val - meg vannak határozva a kompetenciák. Tehát ha te diplomás vagy, akkor komolyabb beavatkozásokat fogsz végrehajtani/segédkezni, míg itthon ugyanúgy befognak segédápolói feladatokra...

2013. okt. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!