Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi utáni lehetőségek...

Érettségi utáni lehetőségek egyetem helyett?

Figyelt kérdés

Most vagyok 11.es, jövőre leérettségizem (alap tantárgyak, választott nyelv angol, és a plussz egy a média)

Édesapám és Édesanyám is azt szeretné, ha egy egyetemre mennék tovább ezután, viszont fogalmam sincs, hogy melyikre, hogyan...

Arra is gondoltam, hogy egyetem helyett nincs-e tanfolyam, ami megtanít egy szakmát, amivel esetleg még el is tudnék helyezkedni?

vagy esetleg van-e olyan egyetem, ami nem a hűdedrága kategória, amivel megyek valamire?

mert pl nem igen akarnék orvosira menni (példának okáért), vagy jogira.

tudnátok tanácsot adni, hogy mit kezdjek az életemmel?

szakma szempontjából bőven elég egy olyan dolog, amiből egyedül meg tudok élni (aszexuális vagyok, így nem is fogok párkapcsolatban élni)

kérném azokat, akik kötekedni akarnak, ne tegyék!

a többieknek meg köszönöm a választ!


2013. szept. 28. 21:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vannak ingyenes OKJs tanfolyamok
2013. szept. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

ezekhez mi kell? mennyire számít az érettségi eredmény?

illetve milyen képzések ezek?

2013. szept. 28. 21:52
 3/11 anonim ***** válasza:
az ingyenes OKjval kenheted a hajad,mert egy p*cs*ányi sz@art sem ér velük az ember,sok ismerősöm időhúzás képpen nappalin megcsiált OKJ "szakmákat" ezek kézzelfogható szakmák pedig,nem marketing,lakberendezö..stb viccosztály,még is munkanélküliek azóta is.nem mondom hogy az egyetem egy biztos pont,de talán több lehetőség van benne.mint az államilag támogatott felnőttképzések közül.
2013. szept. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Előttem szólónak igaza van. Bár én nem azt tapasztalom hogy egy szakmával8kézzel fogható) ne lehetne elhelyezkedni (szakács, cukrász, cnc forgácsoló, villanyszerelő, víz gáz szerelő, autószerelő, kőműves, burkoló, felszolgáló, vegyésztechnikus, fogtechnikus, ápoló, radiográfus, általános asszisztens, valamilyen szakasszisztens vagy szakápoló egészségügyben)

Ezzel ki is fújt azok a szakmák sora amivel esélyed van munkát találni. a kérdés hogy mennyiért? Őszintén Alkalmazottként ezek nem fizetnek jól ahhoz gyakorlat és nagy szerencse kell hogy szakmával el tudd magad tartani normálisan, egyébként egyedül élni a legdrágább dolog fajlagosan sok költség jut a szingli életet élőkre.

OKJ képzéseknél nincs felvételi, beiratkozol és ennyi, csak ezt időben kell, melyik suli mikor..figyelni kell a kiválasztott iskolát, hogy milyen határidőt szabtak meg.

Egyetem: nem tudom miért hiszi valaki azt hogy hű de drága! Attól függ..eleve beszéljük arról hogy állami támogatásosra kell felvételizni, ha olcsón akarom megúszni az egyetemet. Függ attól, hol laksz és ahhoz képest hol tanulsz. Van egy pár képzés ami tényleg húzós a könyvek miatt..itt az orvosi, fogorvosi, gyógyszerészeti..

A többi szakon nem kell annyi drága könyv...

Én pl. abban a városban lakom ahol tanulok, eddig 15 ezret költöttem a 3 év alatt könyvre, fénymásolásra, de ezt egy tdk-n vissza is nyertem, egyéb költségem nem volt, hiszen élni akkor is élnék, ennék, és közlekednék ha nem tanulnék, tehát attól függ mit választasz.

egyetemnek százszor több értelme van, mint egy okj képzésnek szerintem is..csak jól kell szakot választani, és persze figyelembe venni a közlekedést, lakóhelytől való távolságot is.

2013. szept. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egyértelműen az OKJ a jobb választás manapság!


Kevesebb egyetemi szakot tudnék felsorolni, ami piacképes, mint előttem szóló szakmát.


Baráti körben:

Aki OKJ-n tanul, tudja, mire jó, sok gyakorlata van, így valódi szakértő. Van, aki már végzett és hamar elhelyezkedett. És lényegében annyival kevesebb a képzésük, hogy nincs sok tölteléktárgyuk.


Aki egyetemen tanul, nem tudja, mire jó a saját szakja, nem tudja, mégis hol lehet esélye elhelyezkedni vele? Az egyetem manapság túl elméleti - vagy régen is ezt nem tudom -, kb. a nyaraidat kell gyakorlatra áldoznod, ha azt akarod, hogy érts is ahhoz, amit tanulsz.

Mivel sok szak erősen túlképzéses (például ami az én szakmám lesz, nos ahhoz értőket legalább 6 (!) szakon képeznek); ha nincs protekciód, kb. teperni kell azért, hogy ESETLEG el tudj majd abban helyezkedni.

2013. szept. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Előttem szóló léci írjál példákat arra, hogy a barátaid milyen okj képzéssel találták meg a számításukat, és persze alkalmazott vagy vállalkozóként, itthon vagy külföldön. Mennyiért?? Mert én csak minimálbéren alkalmazott okj szakmával rendelkezőket ismerek, vagy munkanélkülieket, vagy elmentek külföldre kuli munkára, igaz itthoni szemmel jó fizetést kapnak, de ahhoz amit csinálnak még az okj sem kell. Olyan se kint se bent állapotban éldegélnek, mert egy maszek ha alkalmaz valakit az nem fog neki minimálbérnél többet fizetni, bármikor felmondhat (és gyakran fel is mond majd visszaveszi őket ha több a megrendelés, addig meg menjen munkanélkülire jelszóval)ha kicsit rosszabbul megy az üzlet, vagy nem jelenti be csak 4 órára..ezekre egy életet nem lehet alapozni. Abban igazad van hogy sok szak a felsőoktatásban semmire sem jó, de azért ez a szakok 20-30 százaléka, a többi szakkal sokkal normálisabb életet lehet kezdeni, nem ilyen 4 órára bejelentlek kategóriájú állásokat lehet találni. Szóval diplomás munkanélkülit és csak komm média, angragógia, szabad bölcsész, töri meg magyar szakos..és társai kategóriában ismerek. A sokat szidott jogászok, közgazdászok (pedig ebből sokat ismerek) valahogy előbb utóbb elhelyezkednek és nem árufeltöltőnek meg recepciósnak..és amikor valaki nagyra volt hogy ő 2 év okj után már dolgozik és mekkora jó mert keresett szakember már 3 évvel a végzés után amikor a jogász még éppen csak végez az egyetemen, és lám eltelt még 5 év, és a jogász már egy jól fizetett állásban űl, nettó 300-hoz közel keres, az okj-s meg meg mindig a 4 órára bejelentett minimálbérrel küzd, és otthon lakik mert elköltözni nem telik a szülőktől. Nekem ez a tapasztalatom.
2013. szept. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy 15 szakot nem tudnék felsorolni jómagam, amivel jelenleg szakmában el lehet helyezkedni.

De éppen van villamosmérnök (!) illetve kereskedelem és marketing szakos ismerősöm, akik nem tudnak elhelyezkedni... Pedig ezekre én azt hinném, hogy lehet.

Csak nekem van sok műszaki menedzser, környezettan, környezetmérnök, közszolgálati meg hasonló szakos ismerősöm? Persze ezek közül még egynek se sikerült kinyögnie, mire jó a szakja. :D És sajnos én se a sajátomra...

Én magam azt tervezem, a szabadidőm egy részét arra fogom szánni, hogy "aktívkodom", hátha rájövök, mire jó, amit tanulok, ha nem sikerül, OKJ-t kezdek. Igen, OKJ-t, egyértelműen! Csalódtam én a felsőoktatásban.

2013. szept. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszi, egyébként megkérném a veszekedőket, ne egymásnak írkáljatok!!!
2013. szept. 30. 15:43
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem árt, ha látod a pro és kontra érveket.


De akkor privátban folytatjuk, ha van mit írnunk egymásnak.

2013. szept. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
pro kontra nem árt, de az nem érdekel, hogy jóska pistának és víg bélának nem tetszik a vonatfényező képzés és sándornak meg mennyi az anyagi gondja!
2013. okt. 1. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!