Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nem vagyok jó matekból és...

Ha nem vagyok jó matekból és fizikából lehetek gépgyártástechnológiai technikus?

Figyelt kérdés
Fizikából 2-es,matekból 3-as.Ahogy elnéztem itt inkább gyakorlat van.Azért akarok ide menni,mert érdekel a forgácsolás.Gimibe járok,10-es vagyok.

2013. szept. 29. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy attól, hogy ez gyakorlat-központú képzés még ne kellene ismerni és teszteken bizonyítani az elméleti hátterét a dolgoknak, ami pedig kőkemény matek és fizika. Ha 10-es vagy még bőven van időd behozni a lemaradást, szóval ess neki, és hajrá!
2013. okt. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát,nem tudom,Igazából utálom mind a két tantárgyat.Meg a fizikatanárunk sem valami jól magyaráz.Van két kocka,akinek különórákat tart,versenyekre járatja,csak ők ketten értik a fizikát.Akkor lehet,hogy inkább mást választok.
2013. okt. 16. 14:55
 3/5 anonim válasza:

Fizikából világéletemben ne mtanultam, nem is volt jó tanárunk. Nekünk is ugyan úgy volt, hogy kb 2-3 embernek magyarázott. Matekból is nagy nehezen voltam 2es, aztán az érttségin pedig egész jó 3ast írtam.


Gépgyártástechnológiai technikusnak tanulok, gépészeti szakközepet végeztem. Kb matekból kell tudnod egyenletet rendezni, szögfügvényeket, és eltudj igazodni egy képlet alapján, mivel pl számolni kell mechanika órán ( az fizika, de ez sokkal izgalmasabb és jobb + nem igényel annyi felesleges magyarázatot), emellett pl még hajtások, és a gépelemek, ahol számolgatni kell de nem óráról órára!

2013. okt. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi.És pl.ez a mechanika,hajtások,gépelemek ezeken mit tanultok?
2013. okt. 23. 21:00
 5/5 anonim válasza:
Bocs a kései válaszért, hát pl: MECHANIKA -> testek eredő erője, tartók pl kéttámaszú tartók ( ha pl Pista bá rááll a lécre ami két székre van rárakva, hol fog eltörni ahova ne áljon stb..), szegecskötés hol nyíródik el, feszültség gyüjtő helyek, néhány kézzel készített szerkesztés + ugyan az levezetése számítással. HAJTÁSOK -> pl szíjhajtások... ékszíj, laposszíj stb, fogaskerék hajtás, ezeknek mik a tulajdonságai pl hány fogaskeréknek kell lennie a hajtó és a hajtott kereken, több számítások... mennyire kell hosszúnak lennie a szíjnak hogy átérje, mennyi a fordulat szám a hajtó ill hajtott keréknek stb.. GÉPELEMEK -> itt pedig minden van, szegecselés, hegesztés, ragasztás, forrasztás, csavarkötés stb... ezekhez is vannak számítások, pl csavar: mekkora menetemelkedés van, hány fokos a menetemelkedés stb..
2013. nov. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!