Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetek gyermek orvos...

Hogyan lehetek gyermek orvos egy rendelőben?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok és akármennyire furán hangzik,szeretnék orvos lenni egy gyerekrendelőben.Érettségi után hová lenne érdemes jelentkeznem,és miket kéne teljesítenem ahhoz hogy elinduljak? jövőre végzek a középiskolával és 3,5 átlagot szoktam tartani.A válaszokat előre is köszönöm!:)

2013. szept. 29. 19:23
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
A 3,5 kevés, két emelt érettségi kell és orvosi egyetem
2013. szept. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Ha 17 évesen fogalmad sincs arról, hogy hol képzik az orvosokat, és az átlagod is csak 3,5, akkor esélyed sincs arra, hogy valaha gyerekorvos legyen belőled. Az orvosi egyetemekre ilyen tanulmányi eredménnyel egyrészt lehetetlen bekerülni, másrészt ha valamilyen csoda folytán be is kerülnél, ha még középsuliban is csak ilyen átlagot sikerül tartani, ott az első héten kibuknál.
2013. szept. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Azzal a tanárral beszélj erről, akit kedvelsz, akihez bizalommal fordulhatsz. Biológia- kémia vagy fizika kiemelten jól kell menjen. Járjátok körül a témát a tanárral, hogy teljesülhetne az álmod. Biztos, hogy előkészítőre kellene járnod ezekből, már most. Azt is próbáld megbeszélni, hol lenne jó előkészítő. Amit kitartóan, szívvel-lélekkel nagyon akarunk, megy.
2013. szept. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Két emelt érettségi (biosz és kémia/fizika), aztán orvosi egyetem, majd csecsemő- és gyermekorvos szakképzés.
2013. szept. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

"Ha 17 évesen fogalmad sincs arról, hogy hol képzik az orvosokat, és az átlagod is csak 3,5, akkor esélyed sincs arra, hogy valaha gyerekorvos legyen belőled."


Csak kicsit vagy bunkó.


"Az orvosi egyetemekre ilyen tanulmányi eredménnyel egyrészt lehetetlen bekerülni,"


Orbitális baromság.


"másrészt ha valamilyen csoda folytán be is kerülnél, ha még középsuliban is csak ilyen átlagot sikerül tartani, ott az első héten kibuknál."


Korántsem biztos.


Kedves kérdező, gyermekorvos úgy lehetsz, hogy elvégzed az orvosi egyetem hat évét, majd gyermekgyógyásznak szakosodsz, ami további öt év.

Az orvosi egyetemhez szükséged lesz egy jó emelt biosz, és emelt kémia érettségire. Az előttem válaszoló idióták pedig ne tántorítsanak el. Én hasonló átlaggal kerültem be az egyetemre, a legjobb gimnáziumi átlagom 3,9 volt. Jelenleg ötödéves vagyok, eddig egyetlen évet sem csúsztam, mintatanterv szerint haladok, jelenleg cum laudéra állok, és mindössze kettő pótvizsgám volt. Az egyetemen egészen máshogy kell tanulni, mint gimiben, sok olyan embert láttam elvérezni, akik gimiben éltanulók voltak. Itt tudni kell szelektálni, tudni kell, hogy mi a fontos és mi nem az. Arról nem is beszélve, hogy egészen máshogy tanul az ember valami értelmeset, mint például kórélettan, mint valami abszolút baromságot például Ady Alkoholista Endre életrajzát.

Szóval, ha tényleg orvos akarsz lenni, akkor legyél baromi elhivatott, mert itt baromi sokat kell tanulni, és ésszel kell tanulni. Vizsgaidőszakban két hónapig szó szerint nem látjuk a napot, mert reggeltől éjfélig a könyv fölött ülünk.

Ami a bekerülést illeti nálad csak a duplázás játszik, tehát feküdj rá a bioszra és a kémiára, mert két marha jó érettségit kellene írnod, kémiából én magántanár segítségét is igénybe venném.

2013. szept. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%

Ahhoz az átlagod fel kéne hozni

Orvosira nagyon magas pontszámok kellenek a bekerüléshez

2013. szept. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kémiából, bioszból hányas tanuló vagy?

Jársz valamelyik tárgyból faktra?

2013. szept. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Meg lehet csinálni. Én a gimi után diplomás ápoló képzésre mentem majd úgy döntöttem, hogy váltok és orvosira szeretnék járni. Nem voltam kitűnő a gimiben, de volt egy stabil 4,5-ös átlagom. Én is csak duplázni tudtam mert soha nem voltam jó matekból szal esélytelen lett volna még egy matek érettségi, így tehát új emelt biosz és emelt kemia. Ha nekifekszel ezeknek meg lehet csinálni. Én ráadásul fősuli mellett tanultam még azt is, és az erettsegi is akkor volt mikor a vizsgaidőszak, de meg lehet csinálni. Jelenleg elsős vagyok Szegeden az orvosin. Sok sikert! :)
2013. szept. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!